banner250

banner203

Kursumdan Köyüme Bir Yol Var

Diyarbakır İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu tarafından hazırlanan “Kursumdan Köyüme Bir Yol Var” projesi kapsamında, 2019 yılı içerisinde Kur’an kursu bulunmayan ve ulaşım imkânı kısıtlı olan 192 köye ulaşıldı.

Diyarbakır Müftülüğü 21.08.2019, 12:57
Kursumdan Köyüme Bir Yol Var
© Diyanet Haber

Diyarbakır Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu, Kur’an kursu olmayan ve ulaşım imkânı kısıtlı olan köylere yönelik Kursumdan Köyüme Bir Yol Varisimli proje hazırladı.

Proje kapsamında 2019 yılı içerisinde 192 köyde kadınlara yönelik vaaz ve irşat programları düzenlendi.

ADRB Koordinatörü Fatime Kartı başkanlığında Kur’an kursu öğreticilerinden oluşan bir ekip, önceden belirlenen köylere giderek kadınlar ve çocuklarla bir araya geldi.

“Kursumdan Köyüme Bir Yol Var” projesi hakkında Diyanet Haber’e açıklamalarda bulunan ADRB koordinatörü Kartı, “İrşat programları kapsamında bu sene başından itibaren 192 köye en az ikişer defa gittik. Gittiğimiz köyler genellikle ulaşım imkânı kısıtlı olan ve Kur'an kursu bulunmayan köylerdi. Köylerin camilerinde bir araya geldiğimiz kadınlar programlardan duyduğu memnuniyeti dile getirerek bu tür faaliyetlerin sürekli hale getirilmesi konusunda talepte bulundular. Aldığımız bu olumlu geri dönüşler, zor şartlarda yürüttüğümüz irşat faaliyetleri konusunda bizlere moral ve motivasyon sağladı.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)