banner250

banner203

Kaymakam kurban vekaletini TDV’ye verdi

Diyarbakır Çınar Kaymakamı Selami Kaya, Türkiye Diyanet Vakfına kurban bağışında bulundu.

Diyarbakır Müftülüğü 29.07.2019, 10:13
Kaymakam kurban vekaletini TDV’ye verdi
© Diyanet Haber

Çınar Kaymakamı Selami Kaya, Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde, Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla sürdürülen “2019 Yılı Vekâletle Kurban Kesim Organizasyonu” kampanyasına destek vererek kurban bağışında bulundu.

Türkiye Diyanet Vakfının dünya genelinde yardıma muhtaç insanlara el uzatmak amacıyla gerçekleştirdiği kampanyaya destek veren Kaya, “kurban ibadetinin zengin ile fakiri birleştiren bir ibadet olduğunu, bu organizasyon ile Diyanet İşleri Başkanlığının dünyanın dört bir yanında bulunan Müslümanları unutmadığını gösterdiğini ve Diyanet’in büyük bir fedakârlıkla sürdürdüğü bu organizasyona destek verdiği için mutlu ve huzurlu olduğunu” ifade etti.

Kurban bağışını Türkiye Diyanet Vakfı adına kabul ederek bağış makbuzunu Kaymakam Selami Kaya’ya takdim eden İlçe Müftüsü Abdulhamit Turgut ise “Türkiye Diyanet Vakfımız her sene yurt içinde ve yurt dışında bir önceki yıldan daha fazla bağış alarak bu konuda kendisine olan güveni ortaya koymaktadır.” dedi.

Vatandaşları TDV’ye kurban bağışında bulunmaya davet eden Müftü Turgut, kesilecek kurbanların şimdiden kabul olması temennisinde bulundu.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?