banner250

banner246

İstismara karşı “Mahremiyet Eğitimi"

Diyarbakır Bismil İlçe Müftülüğüne bağlı 4-6 yaş Kuran Kursunda okuyan öğrenci ve velilerine  “Mahremiyet Eğitimi” verildi.

Diyarbakır Müftülüğü 21.02.2020, 23:52
İstismara karşı “Mahremiyet Eğitimi"
© Diyanet Haber

Bismil İlçe Müftülüğüne bağlı Fatih Camii 4-6 yaş Kur’an Kursunda düzenlenen eğitimde öğreticiler, ihmal ve istismarın önüne geçmek ve aileleri bilinçlendirmek amacıyla;  çocuklara 'özel' kavramının ne olduğu, mahrem bölgeleri görsel ve işitsel materyaller kullanılarak anlatılırken; ebeveynlere ise ailelelerin mahremiyet ihlallerinin çocuklar üzerindeki etkilerinden ve Ailelerin çocuklara davranışlarında mahremiyet bilinci oluşturmak amacıyla bu eğitimin verildiğini belirtti.

Eğitim hakkında bilgi veren İlçe Müftüsü Ahmet Durmuş,  çocuklara yönelik ihmal ve istismara karşı bu eğitimlerin başladığını ve bugün Fatih 4-6 yaş Kur’an Kursumuzda pedagojik formasyona sahip personellerimiz tarafından verildiğini ve diğer kurslarımızda da verileceğini belirtti. Durmuş: “Mahremiyet eğitimi ebeveynler tarafından verileceğinden dolayı, öncelikle annelere bu eğitimi vermeyi uygun bulduk. Emeklerinden dolayı Kuran Kursu öğreticilerimize, Katılımlarından dolayı velilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?