banner250

banner203

Hafızlara belgeleri takdim edildi

Diyarbakır Bağlar İlçe Müftülüğüne bağlı Merkez Çelebi Eser Erkek Bölge Yatılı Kur'an Kursu'nda hafızlık eğitimini tamamlayan öğrencilere hafızlık belgeleri takdim edildi.

Diyarbakır Müftülüğü 08.09.2020, 16:40
Hafızlara belgeleri takdim edildi
© Diyanet Haber

Bağlar İlçe Müftülüğüne bağlı Merkez Çelebi Eser Erkek Bölge Yatılı Kur'an Kursu'nda hafızlık eğitimini tamamlayarak mezun olan öğrencilere hafızlık belgeleri takdim edildi. 

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen Hafızlık Tespit Sınavı'nda başarılı olarak hafızlık belgesi almaya hak kazanan öğrencilere belgeleri Bağlar İlçe Müftülüğünce ulaştırıldı.

Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında hafızlık belgelerini öğrencilere ulaştırmak üzere Kur'an Kursu Öğreticisi Süleyman Almaz’a teslim eden İlçe Müftüsü Hasan Yardak, öğrenci ve velilere bir mesaj gönderdi.

 Müftü Yardak, mesajında, hafızlığını tamamlayarak mezun olan öğrencilerle velilerini tebrik ederek şunları kaydetti:

"Bir müminin evladına bırakabileceği en kıymetli ve hakiki miras, ebediyet zenginliğidir. Evlatlara fani lezzetler değil solmayan, eskimeyen, pörsümeyen bir ebedi saadetin yolunu göstermeleri manevi bir sorumluluk olduğu gibi en yüksek paye ve şereftir. Bunun en öncelikli yollarından biri de onların Kur’an-ı Kerim'i ezberlemesini, fiilen ve fikren kaynaşmalarını sağlamaktır. Bu hakikati ifade etmek üzere Peygamber Efendimizi dinleyelim: 'Kim Kur’an’ı okur, onu güzelce ezberler, helalini helal, haramını haram kabul eder ve bunlara uyarsa, Allah bu sayede o kimseyi cennetine koyar. Ailesinden hepsi cehennnemi hak etmiş on kişiye şefaat etme hakkı verir.'

Peygamber sevgisi, ehl-i beyt sevgisi ve Kur’an kıraati olmak üzere üç hususta çocuklarınızı yetiştirin. Yüce Allah bizleri çocuklarımızın Kur'an'la hemhal olması, hıfzetmesi ve O'nunla yaşaması noktasında sorumluluğumuzu yerine getirmede muvaffak etsin. Yakınımız olan Kur'an hafızlarının şefaatine nail olanlardan eylesin."

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)