banner203

banner218

Gündüz çoban geceleri Kur’an talebesi oldular

Diyarbakır Çınar İlçe Müftülüğü, Diyanet İşleri Başkanlığınca ülke genelinde gençlere yönelik sürdürülen; “Her Hocamıza 10 Genç Emanet” projesi kapsamında oluşturulan ekiplerle gençlere ulaşıyor.

Diyarbakır Müftülüğü 03.01.2020, 12:10
Gündüz çoban geceleri Kur’an talebesi oldular
© Diyanet Haber

Geçim kaynağı hayvancılık olan Çınar ilçesine bağlı Bayırkonak Mahallesi'nin gençleri, bir taraftan çobanlık yaparken bir yandan da Müftülük rehberliğinde oluşturulan ekiplerden Kur’an eğitimi alıyor.

Yatsı namazından sonra düzenlenen derse katılan İlçe Müftüsü Abdülhamit Turgut, geçimlerini çobanlık yaparak sağlayan gençlerle bir araya geldi.

Müftü Turgut, “Kur’an aşkı varsa imkân da vardır.' diyerek işe başlayan İmam Hatip Yasir Bozkurt hocamız, vazifeleri gereği gün içinde fırsat bulamayan 40’ı aşkın genç çobanla, yatsı namazından sonra Kur’an-ı Kerim ve dini bilgiler dersi yapıyor, ikindi namazından sonra ise ortaokul ve lise çağındaki öğrencilere yönelik camide ayrı bir program düzenliyor. Biz de Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Ali Erbaş hocamızın ifade ettiği gibi; 'Gençlik bir milletin geleceğidir. Gençlik ülke olarak bizim en büyük zenginliğimiz ve imkânlarımızdan birisidir.' diyerek, ülkemizin geleceği olan gençlerimize sahip çıkmaya çalışmalıyız." dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (5)
Abdullah seyhan 12 ay önce
Allah hocamızı ve hocamız gibi hocalarımızı başimızdan eksik etmesin Allah yar ve yardımcımız olsun.
Osmaniye 12 ay önce
Bu büyük gayretinizin sonucunda Allah sizi mükafatlandıracaktır Allah yardımcınız olsun
Abdullah AKIN 12 ay önce
Rabbim bu samimi hizmetinizde sizlere güç kuvvet versin,yardimciniz olsun
Emine şahin 12 ay önce
MAŞALLAH diyorum Yeni projelerin devamını diliyorum
Ahmet 12 ay önce
EĞER HER HOCAMIZ BU SEKILDE GAYRET GÖSTERİP GÖREVİNİ YERİNE GETİRİRSE HİÇ BİR GENCİMİZ YANLIŞ YOLLARA SAPMAZ. HİZMETLERININ DEVAMINI DİLİYORUM