banner331

banner319

Bağlar’da yetimler bayram sevincini erken yaşadı

Diyarbakır Bağlar İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Bağlar Şubesince başlatılan "Bu Bayram Bir Çocuğun Elinden de Sen Tut" yardım kampanyası kapsamında yetim çocuklara bayramlık kıyafet hediye edildi.

Diyarbakır Müftülüğü 05.07.2022, 15:31
Bağlar’da yetimler bayram sevincini erken yaşadı
© DİHA

Bağlar İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Bağlar Şubesi, "Bu Bayram Bir Çocuğun Elinden de Sen Tut" sloganıyla yardım kampanyası başlattı.

Kampanya kapsamında Kurban Bayramı öncesinde yetim ve ihtiyaç sahibi çocuklara bayramlık kıyafet hediye edildi.

Hayırsever iş adamı tarafından finanse edilen kampanya ile yaklaşık 1100 yetime giyim ve ayakkabı yardımı ulaştırıldı.

Yardım kampanyası hakkında Diyanet Haber'e açıklamalarda bulunan Bağlar İlçe Müftüsü Hasan Selam, "Resulullah, ‘Ben ve yetime kol kanat geren kimse cennette böyle (yan yana) olacağız.’ buyurdu ve aralarını hafifçe açarak işaret parmağıyla orta parmağını gösterdi.' Biz de peygamberimizin bu müjdesine nail olabilmek için yetimleri unutmamalıyız. Kurum olarak sürekli olmazsa bile bayramdan da bayrama yetimlerim elinden tuttuk. Elhamdülillah geldiğimiz noktada hayırseverlerin desteğiyle Bağlar’da bildiğimiz 900 yetime ulaştık. Bağlar’da olupta yardımına ulaşamadığımız yetim bildiğimiz kadarı ile kalmadı. Elimizde kalan 200 kişilik yardım malzemesini ise diğer ilçelerde bulunan yetimlere gönderdik." dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner276
Yorumlar (2)
Fatime küçük 1 ay önce
Her sene olduğu gibi bu senede Bağlar TDV çocukları sevindirdi
Saime Hatipoğlu 1 ay önce
Bu hizmet kervaninda bulunduğum için Rabbime binlerce kes şükrediyorum