banner203

banner250

Bağlar’da çocukların bayram heyecanı

Diyarbakır Bağlar İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Bağlar Şubesi, "Bu Bayram Bir Çocuğun Elinden de Sen Tut" sloganıyla yardım kampanyası başlattı.

Diyarbakır Müftülüğü 16.07.2021, 23:10
Bağlar’da çocukların bayram heyecanı
© Diyanet Haber

Bağlar İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Bağlar İlçe Kadın Kolları tarafından yetim çocuklara yönelik bayramlık kıyafet kampanyası başlatıldı.

Bu kapsamda din görevlileri ve hayırseverlerin desteğiyle 500 yetim çocuğa bayramlık kıyafet hediye edildi.

Diyarbakır İl Müftüsü Yavuz Selim Karabayır, İl Müftü Yardımcısı İlhan Günay ve Bağlar İlçe Müftüsü Hasan Yardak katılım sağladı.

Yardım faaliyeti hakkında konuşan Bağlar İlçe Müftüsü Yardak, "Yetim olarak büyüyen Peygamber Efendimiz (s.a.s.)’in ümmetinin her bir ferdi, ebedi huzurumuza vesile olan yetimlere her daim sahip çıkmalı, onlara yardımda bulunmalı ve onları sevindirmelidir.” dedi.

Çocuklarla yakından ilgilenen Diyarbakır İl Müftüsü Karabayır, “Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Kendilerini hiçbir zaman yalnız bırakmadık ve bırakmayacağız. Onlar için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Yapılan bu organizasyon için Bağlar İlçe Müftümüz Hasan Yardak hocamıza ve ekibine çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
 

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?