banner268

banner250

VIII. Dini Yayınlar Kongresi elektronik kitap formatıyla yayınlandı

banner265

Diyanet İşleri Başkanlığınca 28-30 Mayıs 2021 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenen "VIII. Dini Yayınlar Kongresi" elektronik ortamda erişime açıldı.

Diyanet 03.11.2021, 14:05
VIII. Dini Yayınlar Kongresi elektronik kitap formatıyla yayınlandı
© DİHA

Diyanet İşleri Başkanlığınca yayıncılık alanındaki gelişmelerin takip edilerek kısa, orta ve uzun vadeli hedef, proje ve politikalar oluşturulması amacıyla 2003 yılından beri düzenlenen "Dini Yayınlar Kongresi", 2021 yılında "Dijital Yayıncılık" başlığıyla gerçekleştirilmişti.

"Dijital Dünyayı Anlamak", "Dijital Yayıncılık; Fırsatlar ve Riskler", "Dini İçerikli Dijital Yayıncılık I-II", "Dijital Yayıncılık ve Din Eğitimi", "Dijital Çağda Medya Okuryazarlığı", "Dijital Trendler ve Yeni Dini Akımlar" başlıklarıyla toplamda 7 ayrı oturumda düzenlenen kongre, "Değerlendirme Oturumu" ile son buldu.

Dünü, bugünü ve yarınıyla dijitalleşme ve yayıncılık süreçlerinin, kolektif akıl ve sahici tecrübelerle; imkan, fırsat, sınır ve risklerini dikkate alarak değerlendirildiği kongre, elektronik ortama taşındı.

"VIII. Dini Yayınlar Kongresi"nde sunulan tebliğ ve müzakerelerin elektronik kitaba dönüştürülmüş hali, dijital ortamda erişime açıldı.

VIII. Dini Yayınlar Kongresi için Tıklayınız>>>

Kongrenin tamamını izlemek için Tıklayınız >>>

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?