banner203

banner250

TDV, büyük patlamanın yaşandığı Beyrut’ta

Türkiye Diyanet Vakfı, Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta meydana gelen büyük patlamanın ardından yaraları sarmak üzere bölgede.

Diyanet 05.08.2020, 22:03
TDV, büyük patlamanın yaşandığı Beyrut’ta
© Diyanet Haber

100’den fazla kişinin öldüğü, 4 binden fazla kişinin ise yaralandığı büyük patlamanın ardından Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta yaralar sarılmaya başlandı.

"Yeryüzünde İyilik Hakim Oluncaya Kadar" sloganıyla yardıma muhtaç ve kriz bölgesinde mağdurların yardımına koşan Türkiye Diyanet Vakfı, Beyrut’taki patlamanın ardından görevli ve gönüllülerinin katılımıyla Karantina, Beşura ve Jummeyzi bölgelerinde ekmek ve su dağıtımı yapıyor.

TDV'den yapılan açıklamaya göre, "Yeryüzünde İyilik Egemen Oluncaya Kadar" sloganıyla dünyanın dört bir yanında mazlum ve mağdurların yardımına koşan ve kriz bölgelerine acil insani yardım götüren vakıf, Beyrut Limanı'ndaki patlamanın ardından Libya halkına yardımlarını ulaştırdı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TDV Mütevelli Heyeti İkinci Başkanı İhsan Açık, bölgedeki partner kuruluş aracılığıyla ilk etapta ihtiyaç sahibi ailelerin tespitini yaptıklarını belirtti.

Patlamada ciddi zarar gören Karantina, Beşura ve Jummeyzi bölgelerinde ekmek ve su başta olmak üzere gıda dağıtımlarına başladıklarını bildiren Açık, "Türk milletinin yardım elini vakit kaybetmeden ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıyoruz. Dağıtımla birlikte inceleme ve tespit çalışmalarımız da sürüyor. Kimin neye ihtiyacı varsa ona göre yardım ulaştırmaya çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

Bölgedeki diğer Türk sivil toplum kuruluşlarıyla koordineli şekilde hareket edildiğini kaydeden Açık, el birliğiyle yaraların en kısa sürede sarılacağını dile getirdi.

Türkiye Diyanet Vakfı'nın resmi sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımda, “Lübnan Beyrut'taki patlama sonrasında mağdur olan kardeşlerimizin yaralarını sarıyoruz. Görevli ve gönüllülerimizle birlikte Karantina, Beşura ve Jummeyzi bölgelerinde su ve ekmek dağıtımına başladık.” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (15)
Mustafa Kaya 1 yıl önce
Nerede bir mazlum yada mağdur varsa orada Diyanet Vakfı var. İyi kivarsın TDV...
Ertan 1 yıl önce
Islam alemi aslen böyle zamanlarda yardimlasmayi zaruri olarak idrak etmesi uygundur
Mustafa ÖZER 1 yıl önce
Şimdi yardımlaşma zamanı Allah yapacağınız fiili ve kavli yardımlarınızı kabuk etsin bizleri her türlü kaza ve beladan korusun.
القدس لنا 1 yıl önce
İslâm Coğrafyasının yaralarını sarmak bize Rabbimizin lütfu. Ya Rab Cihan hakimiyetini bu necib millete yeniden nasib eyle.
Süleyman Bozkurt 1 yıl önce
Allah razı olsun, Teşekkürler Diyanet
Hafız kılıç 1 yıl önce
Teşekkürler diyanet
Yunus Kavak 1 yıl önce
Allah razı olsun Diyanet işleri başkanlığı ve Diyanet vakfı
Mahmut AY 1 yıl önce
Herzaman mazlum ve madurlarin yanında olan Türkiye Diyanet Vakfımiz yine gecikmeden Kardeş Lübnan halkının yardımına koşmuştur. Rabbim olenlererahmet eylesin Yaralı kardeşlerimize acil şifalar versin inşAllah
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?