banner250

banner203

Prof. Dr. Erbaş: Kur'an'a yapılan saldırı İslamofabi'nin İslam düşmanlığına evrildiğinin açık bir delili olmuştur

Danimarkalı bir siyasetçi ve taraftarlarının, İsveç'te Kur'an-ı Kerimi yakma provokasyonu hakkında bir mesaj yayınlayan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, "Kur'an'a yapılan saldırı İslamofabi'nin İslam düşmanlığına evrildiğinin açık bir delili olmuştur." ifadelerini kullandı.

Diyanet 30.08.2020, 22:19
Prof. Dr. Erbaş: Kur'an'a yapılan saldırı İslamofabi'nin İslam düşmanlığına evrildiğinin açık bir delili olmuştur

İsveç'in Malmö kentinde Kur'an-ı Kerim yakmak isteyen Danimarkalı siyasetçi ve taraftarlarına tepkiler çığ gibi büyüyor.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş kişisel sosyal medya hesaplarından yayınladığı mesajda, Kur'an-ı Kerime karşı hadsizce yapılan saldırıyı İslamofabi'nin İslam düşmanlığına evrilmesi olarak niteleyerek lanetledi.

Erbaş mesajında şu ifadeler yer verdi:

Avrupa'da İslamofobik gruplar tarafından yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim'e karşı hadsizce yapılan saldırı ve saygısızlık kabul edilemez. Kur'an’a yapılan saldırılar, bir akıl tutulması halini almış ve İslamofobi'nin artık İslam düşmanlığına evrildiğinin açık bir delili olmuştur.

Avrupa'nın göbeğinde İslam'ı hedef alan, Müslümanlara karşı öfke ve nefreti artırmaya yönelik çalışmalar gerçekleştiren ve birer endüstri haline gelmiş yapılanmaların faaliyetlerine bir an önce son verilmesini ve adalete teslim edilmesini bekliyor, bu saygısızlığı lanetliyoruz.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?