banner250

banner246

Minik yürekler Yemen için attı

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde “Yemen’e Sessiz Kalma” sloganıyla başlatılan yardım kampanyasına en anlamlı destek, Türkiye’nin dört bir yanında hizmet veren 4-6 yaş grubu Kur’an kurslarından geldi.

Diyanet 04.01.2019, 10:56
Minik yürekler Yemen için attı
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğindeYemen’e Sessiz Kalma” sloganıyla başlatılan yardım kampanyasının ardından, haber merkezimize Türkiye’nin dört bir yanında hizmet veren 4-6 yaş grubu Kur’an kurslarından binlerce yardım haberi ulaştı.

Kendileri küçük ama yürekleri kocaman olan Kur’an talebeleri, ailelerinden aldıkları harçlıklarını kurslarda kendi elleriyle yaptıkları kumbaralarında biriktirerek il müftülerine teslim ettiler.

Bu kapsamda Yalova Çiftlikköy İlçe Müftülüğü Hacı Mehmet Bakay 4-6 Yaş Kur’an Kursunda eğitim gören minik kalpler, Yemenli arkadaşları için “Hayır Çarşısı” düzenlediler. Miniklerin aktif görev aldığı “Hayır Çarşısı” İl Müftüsü Turgut Açari’nin yaptığı duayla açıldı.

“Hayır Çarşısı”nda toplanan 3.000 TL tutarındaki bağışı minik yürekler Yemenli arkadaşlarına ulaştırması için İl Müftüsü Açari’ye teslim ettiler.

Adıyamanlı miniklerden anlamlı yardım

Benzer bir haber Adıyaman’dan geldi.

Adıyaman Merkez Latife Hanım Ana Okulu Pamuk Şekerleri Sınıfı ile Zübeyde Hanım ve Eskisaray 4-6 Yaş Kur’an Kursu öğrencileri harçlıkları ile biriktirdikleri 2.625,00.TL tutarındaki yardımı, öğreticileri ile birlikte Adıyaman İl Müftüsü Mehmet Taşcı’ya teslim ettiler.

Müftü Taşcı öğrencileri tebrik etti, onları yetiştiren ailelerine ve öğreticilerine teşekkür etti.

Taşcı: "Evlatlarımızın bu yaşta, ülkelerindeki iç savaş nedeniyle mağdur olan kardeşleri için kumbaralarında biriktirdikleri harçlıklarını bağışlamaları büyük bir meziyet. Onların dertleri ile dertlenmeleri, onları düşünmeleri çok olumlu. Emin olun ki bu bağışların her kuruşu Yemen'deki kardeşlerinin yaralarına merhem olacaktır. Geleceğimizi ve dünyanın geleceğini şekillendirecek yarının büyükleri bu yavrularımız bize büyük bir güven veriyor. Böyle bir nesil yetiştirmeye devam etmemiz halinde geleceğimiz garanti altındadır inşaallah. Bu evlatlarımızın gözlerinden öpüyorum. Bu şuurla evlat yetiştiren ailelerini ve öğreticilerini canı gönülden tebrik ediyorum." dedi.

Müftü Taşcı öğrencileri çeşitli hediyelerle uğurladı.

Antalyalı miniklerden kocaman yardım

Antalya Konyaaltı İlçe Müftülüğü bünyesinde hizmet veren Karabulut Camii 4-6 Yaş Kur’an Kursu öğrencileri de iki milyonu aşkın çocuğun beslenme yetersizliği ve sağlık sorunları nedeniyle ölüm tehlikesi altında bulunduğu Yemen’e harçlıklarını göndererek destek oldular.

Minik öğrenciler topladıkları 1.500 TL’yi, Yemenli kardeşlerine ulaştırmak üzere eğitim gördükleri kursta kendilerini ziyarete gelen Antalya İl Müftüsü Osman Artan’a teslim ettiler.

İl Müftüsü Artan öğrencileri ve öğreticilerini yapmış oldukları bu örnek davranıştan dolayı tebrik etti, minik öğrencilerin bağışlarını teslim alarak Türkiye Diyanet Vakfı aracılığı ile Yemenli kardeşlerine en kısa zamanda ulaştırma sözü verdi.

Kendileri küçük yürekleri büyük

Bir güzel haber de Isparta Terminal Camii 4-6 Yaş Kur’an Kursu öğrencilerinden geldi.

Minik yürekler kumbaralarında biriktirdikleri harçlıklarını Isparta İl Müftü Yardımcısı Veysel Kükrek’e teslim ettiler.

Minik öğrencileri kabulünde konuşan İl Müftü Yardımcısı Kükrek, “Çocuklarımız savaşın ortasında kalan kardeşlerine bizim de bir yardımımız olsun dediler ve kampanyaya harçlıkları ile destek oldular. Topladıkları yardımın meblağı madden küçük olabilir ama manen çok değerlidir. Küçücük kalplerinde kocaman sevgi barındıran bu çocukları Rabbim iki cihanda da aziz eylesin.” dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?