banner250

banner246

İslam Medeniyeti Bilgi ve İrfansız Düşünülemez

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi 5. mezuniyet törenine katıldı.

Diyanet 04.06.2018, 12:41
İslam Medeniyeti Bilgi ve İrfansız Düşünülemez

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi 5. mezuniyet törenine katıldı.

Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen törende konuşan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, üniversitenin 29 Mayıs isminin heyecanı, aşkı, azmi ve Fatih Sultan Mehmet'i hatırlattığını söyledi.

Üniversiteden mezun olan gençlerin Fatih Sultan Mehmed’in İstanbul'u fethettiği yaşta olduklarını ifade eden Başkan Erbaş, ''İslam medeniyeti bilgi ve irfansız düşünülemez. Ne mutlu sizlere, birikiminizi insanlara aktaracaksınız" dedi.

Başkan Erbaş, her bir öğrencinin ilahiyat, sosyoloji, fen bilimleri, tıp gibi farklı alanlarda birikim sahibi olmasının önemine değindiği konuşmasında İslam medeniyetinde branşlar arası bir ayrım olmadığını kaydetti.

Öğrencilerin mezun olmak için çok çalıştıklarına işaret eden Başkan Erbaş, "Zorlukları aşarak geldiniz ama asıl zorluk şimdi başlıyor. Hayata atılacaksınız. Size bu yolculuğunuzda başarılar diliyorum'' diye konuştu. 

Dereceye giren öğrenciler dahil 169 öğrenciye diplomalarının verildiği mezuniyet törenine, İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Tayyar Altıkulaç, İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kâmil Yılmaz, öğretim üyeleri, öğrenciler, aileler ve davetliler katıldı.

banner249
Yorumlar (2)
Din görevlisi 2 yıl önce
Diyanet buna mutlaka çare bulması lazım her mülakatlara girdiğimizde gözümüz dayi aramasin
Seheryeli 2 yıl önce
Böyle durumlar surekli anlatilmali belki birisini etkiler. Cunku din nasihattir ayeti mutlaka tecelli eder. Siz anlatin hocam boyle yasanmis durumlar elbette etkiler.
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?