Hafızlık, Kur’an-ı Kerim’i Anlayarak Aydınlattığı Yoldan Yürümektir

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş Rize'de düzenlene hafızlık icazet merasiminde bütün hafızlara altın niteliğinde nasihatlerde bulundu

Diyanet Haber
Hafızlık, Kur’an-ı Kerim’i Anlayarak Aydınlattığı Yoldan Yürümektir
banner80

Rize İl Müftülüğüne bağlı Kur’an kurslarında eğitim gören 366 hafız, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın katılımıyla düzenlenen törenle icazet aldı.

Hafızlara önemli tavsiyelerde bulunan Başkan Erbaş:

“Ezberlediğiniz, kalbinize nakşettiğiniz Kur’an-ı Kerim’in hayat veren mesajlarını anlamaya çalışacaksınız. Manasına, tefsirine, bütün inceliklerine vakıf olacaksınız. O’nun üstün hakikatlerini öğrendikçe hafızlığınızdan daha çok zevk alacaksınız. Onun ahlakıyla ve ahkâmıyla hayatınızı güzelleştireceksiniz. Onu yaşayarak topluma örnek olacaksınız. Hafızlık bir kitabı öylesine ezberlemek değildir. Kur’an-ı Kerim’i akla ve kalbe yerleştirmek, hayata ve ahlaka kılavuz yapmak, anlayarak aydınlattığı yoldan yürümektir. Hıfzınızı asla unutmayacaksınız. Sahip olduğunuz bu hazineyi kaybetmeyeceksiniz. Hafızlık büyük bir nimettir. Her nimetin şükrü kendi cinsinden eda edilir. Hafızlığın şükrü, onu unutmamak, yaşamak, hayatı onunla güzelleştirmek ve hafız yetiştirmektir. İnşallah her hafızımız hayatı boyunca hafız yetiştirerek hafızlığın, hıfzının şükrünü eda edecektir. Eğitiminize devam edeceksiniz. Sizler bu toplumun âlimleri olacaksınız. İlmin bütün alanlarında bilgi sahibi olacaksınız. Yabancı diller öğreneceksiniz. Başta Arapçayı, Kur’an-ı Kerim’in her ayetini en güzel bir şekilde anlayacak derecede öğreneceksiniz. Bütün okulları başarıyla bitireceksiniz. Sizler bu gaye ile çalıştıkça Allah size yardım edecek; aileniz, milletimiz ve bütün insanlık için hayırlı işler yapmaya sizleri Rabbim muvaffak kılacaktır.” dedi.

Diyanet Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halil köse
Halil köse - 13 ay Önce

Hayılı olsun başarılar dilerim emeği geçenlerde Allah razıolsun

Şakir dinç
Şakir dinç - 13 ay Önce

Lütfen fahri k.k.ö bir çareyi bulun biz çok mağduruz

Hak Bir
Hak Bir @Şakir dinç - 13 ay Önce

Çözüm belli alım olunca başvuru yapılacak.Güzel bir puan alarak yerleşilecek.Yolsa alsana kadro diye bir mevzu yok

SIRADAKİ HABER