banner203

banner103

Erbaş'tan İsrail'e Sert Kınama!

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarında hamile bir kadın ve 1 buçuk yaşındaki bebeğinin katledilmesi olayına sert tepki

Diyanet 09.08.2018, 12:23
Erbaş'tan İsrail'e Sert Kınama!
Sosyal medya hasabından yayınladığı mesajında Erbaş şunları söyledi;

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş: "Gazze’de dün gece düzenlenen hava saldırısıyla hamile bir kadını ve 1,5 yaşındaki bebeğini hunharca katleden canileri tel’in ediyorum."

Gazze’de yaşanan vahşetlere ne yazık ki dün gece bir yenisi daha eklenmiştir. 23 yaşında hamile bir anne ve 1,5 yaşındaki bebeği, düzenlenen hava saldırısı ile hunharca katledilmiş, onlarca masum yaralanmıştır.

İnsanlıktan nasibini almamış vicdan yoksunlarının dünyanın gözü önünde masumları hedef alan bu saldırılarını tel’in ediyorum.

Katledilen anneye ve bebeğine Allah’tan rahmet, yaralı kardeşlerime acil şifalar diliyorum.

Prof. Dr. Ali ERBAŞ
Diyanet İşleri Başkanı

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (2)
ilhan 2 yıl önce
bu mazlumların göz yaşı dinmedi her yeni gün ayrı bir zalimlik sanki güneş onların üzerine ölüm için doğuyor Allah bu güzel insanları görüyor verdikleri mücadeleyi izliyor islama olan sadakatlarıyla hoşnut oluyor ve bu güzel imanlı insanlara cennetinn en güzel yerini hazırlıyor ya biz napıyoz izlemekten başka uyumaktan başka tatil yerlerinde deniz sefası yapmaktan başka napıyoz
Mehmet Çatallar 2 yıl önce
Haberlerdeki yazıların ve resimlerin kopyalanabilmesi haberlerin paylaşım oranını arttıracaktır