banner203

banner250

Erbaş: Filistin, Her Birimizin Yüreğinin Bir Parçasıdır

Gazze İslam Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı El-Mezaini ve beraberindeki heyet, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş,ı ziyaret etti

Diyanet 06.09.2018, 01:34
Erbaş: Filistin, Her Birimizin Yüreğinin Bir Parçasıdır

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Müslümanların her zaman birbirine destekçi ve yardımcı olması gerektiğini dile getirerek, “Bu noktada biz, Filistinli kardeşlerimizin her zaman yanında olduk, yanında olmaya da devam edeceğiz inşallah” dedi.

“Filistin, her birimizin yüreğinin bir parçasıdır”

Mescid-i Aksa’da, Kudüs’te, Gazze’de yaşayan Müslümanlar için “Bizim adımıza orada nöbet tutan kardeşlerimiz” ifadesini kullanan Başkan Erbaş, “Bizim her birimizin yüreğinin bir parçasıdır Filistin” ifadelerini kullandı.

Gazze İslam Üniversitesi öğrencilerinden Başkan Erbaş’a selam getirdiğini ifade eden El-Mezaini, üniversite hakkında bilgiler verdi. 

Gazze’deki ambargo nedeniyle öğrencilerin de büyük sıkıntılar yaşadıklarına dikkat çeken El-Mezaini, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfının vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür etti.

El-Mezaini, bursların yoksul öğrencilerin eğitimlerini devam ettirmesi için önemli olduğunu belirterek “Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı aracılığı bize sağlanan yardımları kesinlikle unutmayız ve müteşekkiriz” dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (1)
Hafız 3 yıl önce
Rabbim sonsuz ve sayısız razı olsun
Diyanetimizden
Rabbim devletimize diyanetimize askerimize güç kuvvet versin
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?