banner250

banner246

Erbaş: Amacımız gençlerimize sahip çıkmak

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın “Değişen Dünya ve Gençlik” başlıklı konferansına katıldı.  

Diyanet 13.02.2019, 20:05
Erbaş: Amacımız gençlerimize sahip çıkmak
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğünce Başkanlık Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programda Tarhan, değerler eğitiminin ve doğru rol modellerin gençler üzerindeki etkisine değinerek değişen dünyaya, bu dünyada gençliğin anlam arayışına, beklentilerine, problemlerine ve çözüm önerilerine dair bir konuşma yaptı.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, konferanstan sonra yaptığı konuşmada, Prof. Dr. Nevzat Tarhan’a konferansı için teşekkür ederek Diyanet İşleri Başkanlığının gençlik çalışmalarına değindi.

2018 Mevlid-i Nebi Haftası`nın temasını "Peygamberimiz ve Gençlik” olarak belirlediklerini hatırlatan Başkan Erbaş,  “2019 yılında yine gençlikle ilgili bütün ülkemizde müftülüklerimize göndermiş olduğumuz genelge ile bütün din görevlilerimizi gençlerimizle buluşturmak için “Gençliğe Değer Projesi”ni hayata geçirdik.” dedi.

Başkan Erbaş, il ve ilçelerde gençlik koordinatörlükleri kurduklarını belirterek "Bütün bunların amacı gençlerimize sahip çıkmak. Bugün biz çok umutlandık. Nevzat Tarhan Hocamız, gençlerimize nasıl rehberlik edeceğimizle ilgili büyük bir umut aşıladı. Bu açıdan da kendisine şükranlarımı arz ediyorum. Allah sağlık, afiyet ve uzun ömürler versin.” diye konuştu.

Konferansa, Başkanlığın üst düzey yöneticileri ve çok sayıda personel katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?