banner203

banner250

Diyanet, Şehit Sergen Pamukçu'yu Unutmadı; Vasiyeti Yerine Getirildi

Pamukçu'nun Şehit olmadan 4 gün önce ailesine yazdığı mektubundaki isteği yerine getirildi, anne ve babası hacca getirildi

Diyanet 17.08.2018, 13:49
Diyanet, Şehit Sergen Pamukçu'yu Unutmadı; Vasiyeti Yerine Getirildi
© Diyanet Haber

Afrin'de Zeytin Dalı harekâtında şehit olan Sergen Pamukçu, şehadetinden dört gün önce ailesine yazdığı mektupta "Ağabey, olur da şehadet nasip olursa diye bildiriyorum. Devletimiz sigorta karşılığında ailemize yüklü miktarda tazminat veriyor. Bu parayla annemi babamı hacca gönder, babamın borcunu kapat, sen de evlen helali hoş olsun" demişti.

Şehit Pamukçu'nun bu isteğini duyan Diyanet İşleri Başkanı, şehidin ailesine taziye ziyaretinde bulunmuştu. Erbaş, şehidin bu isteğinin yerine getirileceği sözünü vermişti.

Hac kayıt işlemleri tamamlanan şehit Sergen Pamukçu'nun anne ve babası kutsal topraklara ulaştı.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Mekke'de Pamukçu’nun annesi Seliz Pamukçu ile Mekke’de bir araya geldi.

Erbaş, Diyanet olarak şehidimizin vasiyetini yerine getirdiklerini söyledi ve “Cenab-ı Hak şehidimizin kabrini cennet bahçelerinden bir bahçe eylesin” dedi.

Duygu dolu anların yaşandığı görüşmede anne Pamukçu “Şehitlerimiz hiç unutulmasın, her gün onlar için dua edelim” dedi.
 

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (1)
kemal meral 3 yıl önce
hakikaten bir asker babası olarak bu haberi izlediğimde çok duygulanmış ve gözlerimden yaş akmıştı. Sayın Başkanımızı kutluyorum. Bu şehidimizin anne ve basına güzel bir jest yapmış ve kutsal beldeye göndermiş. Allah razı olsun
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?