banner203

banner250

Diyanet İşleri Başkanlığından basın açıklaması

Diyanet İşleri Başkanlığı, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın 10 ay önce irad ettiği bir hutbedeki ifadelerinin bağlamından koparılarak yeniden gündeme getirilmesi üzerine açıklama yaptı.

Diyanet 02.11.2020, 10:57
Diyanet İşleri Başkanlığından basın açıklaması

Başkanlıktan yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, 10 ay önce Elazığ’da yaşanan deprem sonrası 31 Ocak 2020 Cuma günü Bursa Ulucami’de irad ettiği hutbedeki depremle ilgili kullandığı ifadeler bağlamından koparılarak yeniden gündeme getirilmiştir.

Diyanet İşleri Başkanımız Elazığ depremi sonrasında “Afetlere Karşı Bilinçli Olalım” başlıklı hutbesinde, insanoğlunun depremi engelleyemeyeceğini, depremin zaman ve şiddetine müdahale edemeyeceğini hatırlatarak, gerekli tedbirlerin alınarak ardında da Allah’a tevekkül etmek gerektiğine ve afetlere karşı sorumluluğunun bilincinde olmanın mümince bir duruşun gereği olduğuna dikkat çekmiştir.

Tüm bu mesajlara rağmen söz konusu hutbeden bir cümle öne çıkartılarak İzmir’de meydana gelen ve aziz milletimizi derinden üzen deprem sonrasında yapılmış bir açıklama gibi paylaşılmıştır.

Bu paylaşım üzerinden sosyal medyada gerek Diyanet İşleri Başkanlığımıza gerekse Başkanımıza yönelik hakaret dolu paylaşımlar yapıldığını üzülerek müşahede etmekteyiz.

Söz konusu içeriği alıntılayarak sosyal medya hesabı üzerinden Sayın Erbaş’a hakaret eden Celal Çelik isimli şahıs hakkında suç duyurusunda bulunulacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (6)
Salih Apaydın 12 ay önce
Onun için reisi diyaneti seviyoruz
İzmirli 12 ay önce
Bunların karakterinde hep hakaret var.
Allah kime bela vereceğini daha iyi bilendir
Çetin 12 ay önce
İslam düşmanlığını diyanet işleri başkanlığımıza saldırarak gösteriyorlar...
Abdulkadir Karataş 12 ay önce
Son zamanlarda bazı kimselerin işi,gücü Diyanet’le uğraşmak oldu.Bu kimselere sormak gerek, Milletçe keletlenmemiz gereken bir olayda, üstelik Diyanet’te Vakfıyla,görevlileriyle bütün gayretiyle depremzedeler için çalışırken,siz neyin peşindesiniz.
MEHMET ALİ 12 ay önce
Bu asil ve haklı duruşundan dolayı başkanlığımızı tebrik ediyorum
Zahit 12 ay önce
Ne soyleseniz duymazlar!
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?