banner203

banner250

Diyanet İşleri Başkanlığı Şube Müdürlüğü atama tercih işlemleri başladı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yazılı ve mülakat aşaması tamamlanan şube müdürlüğü atama tercih işlemleri sayfası erişime açıldı.

Diyanet 10.08.2020, 17:58
Diyanet İşleri Başkanlığı Şube Müdürlüğü atama tercih işlemleri başladı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yazılı ve mülakat aşaması tamamlanan şube müdürlüğü atama tercih işlemleri sayfası erişime açıldı.

​ŞUBE MÜDÜRÜ OLARAK ATANMAYA HAK KAZANANLARIN ATAMA İŞLEMLERİ HAKKINDA DUYURU

“Diyanet İşleri Başkanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği”nin 19 uncu maddesinin 1 inci fıkrası ile 8/1-a maddesi ile Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 26. maddesi gereği 02.11.2019 tarihinde yazılı ve 06-27.07.2020 tarihleri arasında yapılan sözlü sınav sonucu başarılı olanların atama işlemleri aşağıda belirtilen esaslara göre yapılacaktır:

1. Adayların 10.08.2020 tarihinde başlayıp 17.08.2020 tarihinde Pazartesi günü saat 23.55’e kadar tercih işlemlerini https://dibbys.diyanet.gov.tr adresinde “Sınav İşlemleri” menüsünden yapmaları gerekmektedir. 

2. Şube Müdürü olarak ataması yapılanlar, Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nin 22. maddesi gereği atandığı yerde asgari hizmet süresini tamamlamadan il dışı nakil talebinde bulunamazlar. 

3.      Adaylar ilan edilen yerlerden 15 tercihte bulunabileceklerdir.

4.      Adaylar tercih dışı seçenek olarak;

4.1. “Re’sen yerleştirilerek atanmayı kabul ediyorum”   

4.2. “Re'sen yerleştirilerek atanmayı kabul etmiyorum” seçeneklerinden birini mutlaka işaretleyeceklerdir. 

5.   Tercihlerine yerleştirilemeyen adaylardan “Re'sen yerleştirilerek atanmayı kabul ediyorum” seçeneğini işaretleyenler ilan edilen görev yerlerinden boş kalan yerlere bilgisayar kurası ile yerleştirileceklerdir. 

6. “Re'sen yerleştirilerek atanmayı kabul etmiyorum” seçeneğini işaretleyen adaylardan tercihlerine yerleşemeyenler ile hiç tercih yapmayanlar;

6.1. Şube Müdürü olarak atanma haklarından feragat etmiş sayılacaklardır.

6.2. Bu kişilerden daha sonra Şube Müdürü olmak isteyenlerin mevzuat gereğince yeniden Görevde Yükselme sınavına girmeleri gerekmektedir.

7.  Re'sen yerleştirilerek atanmayı kabul ediyorum seçeneğini işaretleyen adaylar ile tercihlerinden birine yerleşenlerden bulunduğu yerde mazereti (sağlık, eş durumu ve diğer mazeretler dâhil)  devam eden adaylar atandığı yere başladığı takdirde asgari hizmet süresini tamamlamadan hiçbir nedenle nakil talebinde bulunamayacaklardır. 

8. Dini Yüksek İhtisas, Aşare Takrip Tayyibe, Tashihi Huruf  vb. uzun süreli kurslara devam edenler ile halen yurtdışında geçici süreli din görevlisi olarak görev yapanlar atandıkları takdirde 2 ay içerisinde görev yerlerine başlamaları zorunludur. Bu süre içerisinde görevine başlamayanlar hakkında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 63. maddesi gereği atama onayları iptal edilecektir.

9. Ataması yapılan personel asgari hizmet süresini tamamlamadan Yurtdışında geçici din görevlisi olarak görevlendirilmeyecektir.

10. Adayların tercihlerine göre yerleştirilme işlemi, başarı sıralamasının belirlenmesinde yazılı ve sözlü sınav puanlarının aritmetik ortalaması esas alınacaktır. Eşitlik halinde sırasıyla, 

a) Hizmet süresi fazla olana, 

b) Daha üst öğrenimi bitirmiş olana, 

c) Üst öğrenim mezuniyet notu yüksek olana, başarı sıralamasında öncelik verilecektir. 

11. Şube Müdürlerinin yer tespiti ve tercih ile ilgili hususlar hakkında https://www.diyanet.gov.tr web adresinden yapılan duyuru dışında ilave bir tebligat yapılmayacak, adaylara ayrıca bir bilgi veya belge gönderilmeyecektir.

12. Başkanlığımızın ilan edilen kadrolarla ilgili görülen lüzum üzerine değişiklik yapma hakkı saklıdır. 

13. Yer tespiti işlemleri ile ilgili (0 312 295 77 95-94) numaralı telefonlardan bilgi alınabilecektir. 

 DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI

İNSAN KAYNAKLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Tercih Yapmak İçin  TIKLAYINIZ>>>

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (1)
ali 1 yıl önce
ilçe müftülüğü sözlü sınav tarihi ile alakalı bir gelişme varmı?
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?