banner203

banner250

Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan basın açıklaması

Diyanet İşleri Başkanlığı, son günlerde bazı basın ve yayın organlarında ortaya atılan iddialara yayınladığı basın açıklamasıyla cevap verdi.

Diyanet 25.02.2020, 10:33
Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan basın açıklaması

Başkanlıktan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Son günlerde bazı medya mecralarında Diyanet İşleri Başkanlığımızın hizmet içi eğitimleriyle ilgili çıkan haberler üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Başkanlığımız stratejik plan çerçevesinde personelimizin yeni gelişmelere intibakları, dini ve sosyal alanda ortaya çıkan ihtiyaçlar doğrultusunda mesleki yeterliklerinin artırılması, kurum aidiyetlerinin güçlendirilmesi, din hizmetlerinde daha etkin ve verimli olabilmelerinin sağlanması ve din istismarına karşı farkındalık oluşturulması amacıyla farklı alanlara yönelik hizmet içi eğitim seminerleri düzenlemektedir. Bu eğitimlere 81 şehrimizden personellerimiz katılmaktadır.

Başkanlığımızca yürütülen hizmet içi eğitim faaliyetleri, öncelikli olarak eğitim merkezlerimizde yürütülmektedir. 2019 yılının son çeyreğinden itibaren 4/B Sözleşmeli Personelimiz, eğitim merkezlerimizde Mesleğe Hazırlık Eğitimleri’ne alınmıştır. Bu nedenle yoğun katılımlı kısa süreli seminer programları ile mevzuat gereği yapılması zorunlu olan bazı hizmet içi eğitimler, eğitim merkezleri dışında, eğitim salonlarıyla birlikte konaklama imkanı olan, sezon dışında uygun şartlardaki mekanlar tercih edilmektedir. Zira Başkanlığımızın kampüsü içerisinde bu eğitimler için konaklama imkanı bulunmamaktadır.

Ayrıca ilgili haberlerde yer alan; sadece bir otelde yapılan eğitim seminerine 20 milyon Türk Lirası harcandığı iddiası gerçeği yansıtmamaktadır.  Başkanlığımızca 40 bin personelimizin eğitimleri için 2020 yılında yolluk kaleminden tahsis edilen toplam bütçe 13 milyon 536 bin Türk Lirasıdır. Bu eğitimler, ilgili kanun ve kurallar çerçevesinde tamamen harcırah bütçesiyle ve mümkün olan en uygun maliyetle gerçekleştirilmektedir.

Kamuoyunun bilgisine arz olunur.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (32)
Ahmet 2 yıl önce
Bunu her kurum yapiyor ama goze batan diyanet isleri oluyor hayirdir.
niyazi 2 yıl önce
başkanlığımızın yanındayız bu eğitimlerin çok faydalı olduğunu düşünüyoruz lakin eğitimleri sadece din hizmetleri alanıyla sınırlı tutulmaması idari kadronunda bu eğitimlerden istifade ettirilmesi sağlanmalıdır.
Kalender kaplan 2 yıl önce
Diyanet işleri başkanlığımızın yapmış olduğu bu çalışmanın hizmet içi eğitimin çok faydalı olduğunu ve bizzat kendimde bu eğitime katıldım
Muharrem.unukur26@gmail.com 2 yıl önce
Meyveli ağaç taşlanırmış misali Başkanlığımız kabuğundan çıkıp güncel meselelerle ilgilenmesi çözümler getirmesi bazı şahsiyetsiz maşaları ve satılmışları ürkütüyor.Olmasını istediğmize yakın ivtaatlarınızdan dolayı tebrik ediyor dahada şevkle çalışmaya devam diyorum.
Selman 2 yıl önce
Diyaneti karalamak için her türlü iftirayı atıyorlar.butun kurumlar hizmet içi eğitimler yapar
Binnur 2 yıl önce
Diyanet iyiki var ve olmalı islam düşmanlarının ağzına laf vermeyin lütfen aranızdaki islama uymayan densizleri lav edin sizi seviyoruz size laf edildimi rahatsız olutoruz
Metin Hoca 2 yıl önce
Kurumumuzun bu tür faaliyetleri personelin görevdeki verimliliğini artırma yönüyle mükemmel çalışmalar olduğu kanaatindeyim. Atölye çalışmalarında çok enteresan ve verimli çalışmalara şahit oluyoruz. Bu tür faaliyetler konusunda kurumumuzun yanındayız.
Cevdet AKAN 2 yıl önce
Başkanlığımızı eleştirenler kesinlikle kasıtlı. DİYANET hepimizin. Kini olanlar kininde boğulsun.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?