banner250

banner246

Diyanet İşleri Başkanlığı Herkesi Milli Para Kullanmaya Çağırdı

Son günlerde ülkemize yönelik ekonomik saldırılar karşısında Diyanet, üzerine düşeni yaptı ve Milli Para Kullanma Çağrısı yaptı

Diyanet 14.08.2018, 14:55
Diyanet İşleri Başkanlığı Herkesi Milli Para Kullanmaya Çağırdı

Diyanet İşleri Başkanlığı, son dönemde ekonomimiz üzerinden yapılmaya çalışılan darbe girişimleri karşısında bir basın açıklaması yayınlayarak herkesi milli paramız TL kullanmaya çağırdı.

Başkanlığın açıklaması şöyle:

İstiklal ve istikbalimiz adına büyük bir mücadele verdiğimiz bu günler maddî ve manevî açıdan kenetlenme ve fedakârlık zamanlarıdır.

Biliyoruz ki devletimiz, mazlumlara umut olduğu için zalimlerin hedefi olmaktadır. 

Diyanet İşleri Başkanlığımız bütün görevlileri ve mensupları ile milli paramızı kullanmak, lüks ve israftan kaçınmak ve milli ürünleri tercih etmek başta olmak üzere her türlü fedakârlık ve sorumluluk konusunda milletimize rehberlik etmeye devam edecektir.  

Tarihten beri nice zorlukları birlik ve beraberlik ruhu ile aşmış aziz milletimiz, sistematik şekilde maruz kaldığı bu çok boyutlu saldırıların da üstesinden gelecek ve Allah’ın yardımı ile bu onurlu mücadelesinden galip çıkacaktır.

Tarih şahittir ki Allah, dinine yardım edenlere yardım edecek, mazlumların hamilerine tuzak kuranların tuzaklarını boşa çıkaracaktır.

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (74)
Ahmet Aktaş 3 yıl önce
Hac ve umre TL olsun. Bu çağrımız yerini bulsun.
Abdulkadir ulu 3 yıl önce
Diyanet hac ve umre ucretlerini tl olarak her yil olmak kaydi ile karat alsin Dolar turkiyede kesinlikle kullanimi yasaklansin dolari olanlara belirli sure verilsin sonrada yasaklansin devlet tv lerde amerika urunlerini yaymlasin millet bilinclendirilsin
Naci yıldırım 3 yıl önce
Yetkilerden dinlediğimiz kadarıyla ekonomik bir savaşın içindeyiz bir hocaefendi doları olanın bunu bozdurması farzıayn’dır dedi.böyle zamanlar da nafile ibadet olan umre gidilmemesi hatta hacc’ın tehir edilebileceği alimlerimiz tarafından konuşulmalı yürekli sözler sölenmeli yada şimdi konuşmayacaklarsa başka zaman konuşmalarınıda biz ciddiye almayacağız .diyanet daha fazla sorumluluk almalı
Mustafa Çiçek 3 yıl önce
Haç ve umre tl ile olsun li karşılık bulsun.
Veli Vehbi BARDAKÇI 3 yıl önce
Gün milli birlik ve milli duruş gôsterme günü Amerikan doları dahil tüm ürünlerini almayalım. Paramız TL olsun. Yerli malı üretip kullanalım. Allah milletimizin ve devletimizin yar ve yardımcısı olsun.
Döndü 3 yıl önce
Ulkeye bile sokmasinlar Amerika ürünleri herkes boykot etsin
Faruk özışık 3 yıl önce
Diyanet işleri başkanlığı haç ve umre fiyatlarını da tl olarak hesaplama yapsın ve alsın
Ahmet Bayar 3 yıl önce
Diyanet örnek olsun hac ve umreyi milli para olarak uygulasın.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?