banner203

banner250

Diyanet'in Ambulans Şoförleri Hacca Hazır

Diyanet, hac farizasını yerine getirmek üzere kutsal topraklara gidecek hacılara en güzel hizmeti vermek için çalışıyor

Diyanet 30.06.2018, 06:44
Diyanet'in Ambulans Şoförleri Hacca Hazır
© Diyanet Haber

Diyanet, bu sene hacca gidecek 80 bin hacı adayının ibadetlerini en iyi şekilde yerine getirebilmeleri için hummalı bir şekilde çalışıyor.

Her türlü aksaklık ve olumsuzluğa karşı önlemlerini artıran diyanet, hacı adayları için Mekke ve Medine'de hatta Arafat'ta bile hastaneler kurdu. Hacı adaylarının sağlığını önceleyen diyanet olası acil durumlar için kutsal topraklara her yıl onlarca ambulans ve şoför götürüyor. Türkiyedeki sağlık hizmetlerini aratmayan Diyanet hastaneleri sadece Türk hacılara değil dünyanın birçok bölgesinden gelmiş hacı adaylarına da sağlık konusunda yardımcı oluyor.

Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlğü tarafından bu sene kutsal topraklara gidecek ambulans şoförlerine eğitim verildi. 

2018 Yılı Hac organizasyonunda Mekke ve Medine sağlık ekiplerinde ambulans şoförü olarak görev alacakların eğitimleri 28- 29 Haziran 2018 tarihinde Ankara Rıfat Börekçi Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirildi. Başkanlığımız personelinden 27 şoförün katıldığı eğitimde Diyanet İşleri Uzmanı Tuncay ALTINIŞIK'ın; alınacak bu önemli görevin manevi ağırlığı hususunda yaptığı açılış konuşması ile başladı. Ardından katılımcılara; İlk Yardıma Giriş, Temel İlk Yardım Konuları, Temel Yaşam Desteği, Hava Yolu Tıkanıklıkları konularında bilgilendirmeler yapıldı. İkinci gün ise Ambulansın Genel Tanımı, Ambulans Sürücüsünün Görevleri, Ana Sedyenin kullanımı, Ambulans Malzemelerinin Kullanımı konularında pratik ve teorik eğitim verildi.​

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (1)
Nuray yüksel 3 yıl önce
Harika bir çalışma tebrik ediyorum
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?