Diyanet Heybeliada'ya Eğitim Merkezi Yapacak

Diyanet İşleri Başkanlığı hizmet alanını daha da genişleterek Heybeliada'ya Eğitim Merkezi inşa edecek

Diyanet Heybeliada'ya Eğitim Merkezi Yapacak
banner80

Personelinin mesleki becerilerini geliştirmeye yönelik Hizmet İçi Eğitim faaliyetlerini daha ileri seviyeye taşımak için diyanet, yeni eğitim merkezleri yapmaya devam ediyor. Türkiye genelinde toplam 16 eğitim merkezi bulunan Diyanet İşleri Başkanlığı, son 6 yılda personelinin yarıdan fazlasını hizmet içi eğitime aldı.

Eğitim merkezlerinin fiziki yapılarında iyileştirme ve yeni merkezler kurma çalışmalarına yenilerini ekleyen diyanet, şimdi de Heybeliada'ya yeni bir eğitim merkezi yapmaya hazırlanıyor.

Konuyla ilgili görüştüğümüz Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Haydar Bekiroğlu

İstanbul’un Türkiye’nin en büyük şehri olmasına karşın burada Diyanet İşleri Başkanlığının yeterli kapasitede eğitim merkezinin bulunmadığını belirtti. Özellikle Diyanetin sosyal ve kültürel içerikli din hizmeti faaliyetleri açısından, medeniyetimizin beşiği olan İstanbul’un daha güçlü bir eğitim altyapısına sahip olmasının aciliyetini vurgulayan Bekiroğlu, bu konuda Milli Emlak Genel Müdürlüğü ile arsa tahsis işlemlerini bir an önce tamamlayıp proje safhasını başlatmak istediklerini söyledi.

Yeni Yapılacak Eğitim Merkezinde Hangi Faaliyetler Yapılacak?

Bekiroğlu: Toplam 200 dönümden fazla bir alana tekabül eden arazide inşa edilecek Eğitim Merkezinde, gençlik faaliyetleri kapsamında; Gençlik Koordinatörlerinin organizasyonları, Türkiye Diyanet Vakfı Öğrenci Yurtları ve KYK yurtlarında barınan öğrenciler, Uluslararası İlahiyat Programı Öğrencileri, Doğu ve Güneydoğu’dan gelen terör mağduru öğrenciler, A ve B grubu Kur’an Kurslarında öğrenim gören öğrenciler, yurt dışından gelen öğrenciler için aidiyet ve değerler eğitimi verilmesi, dezavantajlı gruplara yönelik faaliyetler kapsamnda; engelliler, hastanelerde manevi destek hizmeti verenler, huzurevlerinde din hizmeti yürütenler, bağımlılıkla mücadele vb. alanlarda görev yapan koordinatörlere yönelik eğitim ve koordinasyon faaliyetlerinin yapılabilmesi için kullanılması planlanmaktadır. dedi.

Diyanet Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
C.Can Sınmaz
C.Can Sınmaz - 12 ay Önce

Adada olmasın

My
My - 13 ay Önce

Bolu eğitim merkezi ne oldu

Hüseyin Arslan
Hüseyin Arslan - 13 ay Önce

Çok yerinde bir uygulama personelin tamamının eğitim seviyeleri dahada ilerilere taşınmalı 2015 yılında Trabzon ihtisas merkezinde kalmıştım çok yararlı olmuştu. Bu gibi eğitimlerin yapıldığı kurslarımızın tabikide sayılarının çoğalması lazım.

Mustafa Asiltürk
Mustafa Asiltürk - 13 ay Önce

Allah razı olsun Rabbim hayırlara vesile eylesin İnşaAllah

senel guvenlier
senel guvenlier - 13 ay Önce

Hasan pasa camisi imami Levent uckan hocamizin gayretlerine sahit biri olarak emegi gecen herkesi kutluyorum Rabbim gayretlerinize rahmet versin

Hayriye
Hayriye - 13 ay Önce

Özellikle bu alandaki çalışmalarınızın devamını Rabbim nasip eylesin bu hizmetleri çok özlemiştik

Gülsüm Akkurt
Gülsüm Akkurt - 13 ay Önce

Çook isabetli... Güzel bir karar geç bile kaldık. Rabbim kolaylıklar ihsan eylesin. Amin...

Halil köse
Halil köse - 13 ay Önce

10 numara olur geçbile kalınmış ilk taliplisi ben olmak isterdim


SIRADAKİ HABER