banner250

banner246

Diyanet Hacılara Kutsal Topraklarda Eğitim Veriyor

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü hacılara yoğun irşat programı uygulayarak hacca hazırlıyor

Diyanet 23.07.2018, 08:33
Diyanet Hacılara Kutsal Topraklarda Eğitim Veriyor
© Diyanet Haber

Medine Fetva ve İrşat Ekibi, hacı adaylarını bilinçlendirme çalışmalarına devam ediyor. Şu ana kadar 4 günde (19-22 Temmuz tarihleri arasında) 29 kafilede 5404 hacıya irşat hizmeti verilerek haccın zorluklarına karşı neler yapılacağı ve hac ibadetine hazırlık konularında bilgiler verildi. Başkanlıkça verilen irşat programlarına hacı adayları yoğun ilgi gösteriyor.

İrşat hizmetleri çerçevesinde hacı adaylarına Medine’de yapacakları görevler ve ziyaretlerle ilgili aydınlatıcı bilgiler veriliyor. Programlarda genel dini konular, Allah ve Resulüne itaat, Allah ve Peygamber sevgisi, ümmet olma bilinci, haccın, birlik ve beraberliğin önemi gibi konular işleniyor. Programların sonunda hacıların çeşitli konulara dair dini soruları da cevaplandırılarak karşılıklı bilgi alışverişi sağlanıyor.

Medine İrşat Ekibi, Ankara İl Müftüsü koordinatörlüğünde, Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanları Tahir TURAL ve Dr. Abdulkadir ERKUT, Adana İl Müftüsü Hasan ÇINAR, Çanakkale İl Müftüsü Arif GÖKÇE, Erzurum İl Müftüsü Hasan Hüsnü SULA, Giresun İl Müftüsü Muhittin URAL görev yapıyor.

Kadınlara yönelik hizmetler ise Kadın İrşat Sorumlusu; İstanbul İl Müftü Yardımcısı Muteber Gülsefa UYGUR ve Ankara Müftülüğü Uzman Vaizi Zehra TUNCEL tarafından yerine getiriliyor.

Kadın irşat hizmetlerinde önemli bir yer tutan Ravza ziyaretleri, tercümanlarımız İstanbul Ümraniye KKÖ Fatma KARAMAN ve Batman KKÖ Gülbahar YILDIRIM ve kafilelerdeki kadın irşat görevlileri tarafından yürütülüyor. 
 

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?