banner250

banner255

Din görevlileri buluşması Antalya’da başladı

“21. Dönem Din Görevlileri Buluşması: Etkin Din Görevlisi Etkin Din Hizmeti” başlığı altında düzenlenen hizmet içi eğitim semineri, Antalya’da başladı.

Diyanet 04.01.2019, 16:09
Din görevlileri buluşması Antalya’da başladı
© Diyanet Haber

21. Dönem Din Görevlileri Buluşması: Etkin Din Görevlisi Etkin Din Hizmeti” başlıklı hizmet içi eğitim seminerinin açılış programına, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Muslu da katıldı.

Ulusal ve küresel düzeyde din ve Diyanet hizmetlerinde farkındalık oluşturmak amacıyla 3 Ocak’ta Antalya Manavgat’ta başlayan seminere, Türkiye’nin farklı bölgelerinde görev yapan 600 din görevlisi katılıyor.

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Muslu, seminerin açılışlında yaptığı konuşmasında, Diyanet olarak toplumun beklentilerini karşılayabilmek adına verimliliğin artırılmasının, görev heyecanının ve hizmet kalitesinin yükseltilmesinin, görevlilerin gençlerle ilgilenerek onlara rehberlik etmelerinin ve aile kurumuna sahip çıkılmasının önemine değindi.

Öncelikle insan olarak, Müslüman olarak, din görevlisi olarak kendilerine, ailelerine, din kardeşlerine, bütün insanlara ve hatta varlıklara karşı sorumluluklarının bulunduğunu hatırlatarak din hizmetini sunarken manevi boyutun ihmal edilmemesi gerektiğine ve sorumluluğunun çok ağır olduğuna dikkati çekti.

İbadetlerin yerine getirilmesinde ilmihal bilgilerinin yanı sıra ibadetlerin iç anlamlarının da iyi bilinmesi gerektiğine işaret eden Prof. Dr. Muslu, özellikle yapılan görevlerin ihlas, samimiyet, takva ve huşu ile yerine getirilmesinin etkin din hizmeti açısından büyük bir önemi haiz olduğunu vurguladı.

Beş gün boyunca devam edecek olan seminerde;

Din Görevliliğinde Manevi Boyut,

Âdâb-ı Muâşeret-Resmi Görgü Kuralları, Kurum Kültürü ve Âidiyet Bilinci,

İslam’da Aile,

Gençliğe Yönelik Tehditler,

Din İstismarı ile Mücadele (Bölücü ve Yıkıcı Akımlar) gibi başlıklar üzerinde, alanında uzman isimler sunum yapacak.

Atölye çalışmaları ile tecrübe paylaşımlarının da yer alacağı “21. Dönem Din Görevlileri Buluşması” 7 Ocak Pazartesi günü sona erecek.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (4)
Serhat bülbül 2 yıl önce
Sınav lar nezaman açık lanacak
nurgül acar 2 yıl önce
Allah kolylık versin
Yunus emre 2 yıl önce
.
Ahmet Kurt 3 yıl önce
İnşAllah bize de sıra gelir.Ne yazık ki istediğimiz halde ne yüzyüze vaaz seminerine, ne de etkili din görevlileri seminerine bir türlü katılamadık.Olumlu yorumları görünce biz de gitmek istiyoruz
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?