banner268

banner250

Bayram Öncesi Diyanet'ten Filistin'e Moral Çıkarması

banner265

Diyanet işleri Başkanlığı Ramazan münasebetiyle Filistin halkına moral ve motivasyon olmak amacıyla genel müdürlerden oluşturduğu bir heyeti Kudüs'e gönderdi

Diyanet 13.06.2018, 12:56
Bayram Öncesi Diyanet'ten Filistin'e Moral Çıkarması

Diyanet işleri Başkanlığı Ramazan münasebetiyle Filistin halkına moral ve motivasyon olmak amacıyla genel müdürlerden oluşan bir heyeti Kudüs'e gönderdi

Ramazan ayı vesilesiyle ilahiyatçı Dr. Erkan Aydın’ın TİVİBU Ekranlarında yayınlanan “Erkan Aydın’la İftar Vakti programına genel müdürler Dr. Fatih Kurt, Enver Günenç, Haydar Bekiroğlu ve Kadir Dinç canlı yayın konuğu oldu.

Türkiye Filistin halkının yanında

Gündeme dair soruları yanıtlayan Genel Müdürler Türk halkının daima Filistin halkının yanında olduğunu dile getirdiler. Genel Müdürler Kudüs’te Zeytin Dağı’ndan milletimizin kardeş Filistin halkıyla olan köklü mazisini dile getirerek ecdadımızın bize yadigarı olan Filistin halkıyla birlik ve beraberliğimizin daim olacağını vurguladılar.

İftar öncesinde Mescid i Aksa’dan yapılan canlı yayınları binlerce kişi izledi

Müslümanlara Mescid-i Aksaya Gelin Çağrısı

Dr. Erkan Aydın’ın kendine has üslubu ile Diyanet tecrübesinin buluştuğu canlı yayınlarda üç kutsal mescidden biri olan Mescid i Aksa’ya Müslümanların daha fazla sahip çıkmaları, aileleriyle birlikte buraları ziyaret etmeleri vurgulandı.

Mescid i Aksa’ya daha fazla Müslümanın uğraması burada kendi vatanlarında özgürce yaşamak isteyen Filistinlilere manevi güç vermektedir.

Diyanet Filistin'de Cami İnşaa Ediyor

Diyanet İşleri Başkanlığı milletimizin desteğiyle Gazze’de yeni camiler inşa ederek tahrip edilen onlarca camiyi onarıp ve yeniden ibadete açıyor.

İftar Sofraları

Türkiye Diyanet Vakfı, İsrail'in ambargosu altında zor günler yaşayan Filistin’de milletimizin yaptığı bağışlarla iftar sofraları kurarak, fakir ve yetimlerin acılarına ortak oluyor.

.

Daha Fazla FOTO için TIKLAYINIZ

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (1)
Ahmet hocaoğlu 2 yıl önce
Çok güzel bir yorum. Rabbim bizleri ihlasla yaşamaya muvaffak eylesin. Zenginleri görünce hareketleri değişenlerden olmayalım. İnşAllah.
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?