banner250

banner203

4-6 yaş Kur’an kurslarında karne heyecanı

Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı 4-6 yaş grubu Kur’an kurslarında değerler eğitimi alan minik öğrenciler karne heyecanı yaşadı.

Diyanet 19.01.2019, 09:30
4-6 yaş Kur’an kurslarında karne heyecanı
© Diyanet Haber

İhtiyaç duyulan her noktada il ve ilçe müftülüklerince açılan 4-6 yaş Kur’an kurslarında bu dönem yüzlerce öğrenci Kur’an okumayı öğrendi, temel dini bilgiler ve Hz. Peygamberin (s.a.s.) hayatına dair eğitimler aldı.

Türkiye’nin dört bir tarafında hizmet veren Diyanet İşleri Başkanlığı 4-6 yaş Kur’an kurslarında öğrenciler ilk dönemi başarıyla tamamlamanın ardından karne heyecanı yaşadı.

Ülke genelinde bütün kurslarda olduğu gibi Kütahya İl Müftülüğü koordinesinde eğitim öğretim faaliyetlerine devam eden 4-6 yaş Kur’an kurslarında okuyan minik öğrenciler için de dönem sonu programı düzenlendi.

Ahmet Mevlüt Güzel 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursu’nda düzenlenen karne törenine Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar, il müftü yardımcıları ve Kur’an kursu öğreticileri ile öğrenci velileri katıldı.

Törende konuşan Vali Ömer Toraman, küçük yaşlarda alınan din eğitimin önemine dikkat çekerek, “Çocuklarımızın küçük yaştan itibaren ilim, bilgi ve irfan ile buluşmaları son derece önemlidir. Ancak bundan daha önemlisi, başta küçük yavrularımız olmak üzere toplumun bütün kesimlerine din hizmetlerinin Diyanet İşleri Başkanlığı eliyle ulaştırılıyor olmasıdır.” dedi.

Vatandaşların 4-6 yaş grubu Kur’an kurslarına gösterdiği ilgi ve alakanın son derece memnuniyet verici olduğunu belirten Toraman, bu güzel hizmetlerin yürütülmesinde emeği geçen Kur’an kursu öğreticilerine teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

Program öğrencilere çeşitli hediyelerin verilmesi ile sona erdi.

Ankara Keçiören Müftülüğü

Anakadın 4-6 Yaş Kur’an Kursunda dönem sonu programı yapıldı

Ankara Keçiören Müftülüğüne bağlı Anakadın 4-6 Yaş Kur’an Kursu tarafından düzenlenen dönem sonu programı Yunus Emre Kültür Merkezinde yapıldı.

Yoğun katılımın olduğu programda öğrenci velilerine hitap eden Keçiören Müftüsü Mehmet Şahin, İslâm dinini öğrenen çocukların merhamet sahibi olarak yetişeceğini ve çevresinde olup bitene karşı duyarlı olacağını ifade ederek Kur’an kursu öğreticilerine, öğrencilere, velilere ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Program sonunda öğrencilere belgeleri verildi.

Ankara Çankaya Müftülüğü

Dönem sonu heyecanının yaşandığı bir diğer adres Ankara Çankaya Müftülüğüne bağlı 4-6 Yaş Diyanet Çocuk Diyarı oldu.

Program miniklerin istiklal marşını ezbere okumalarıyla başladı.

Veliler de çocuklarının bu heyecanına ortak olmak için oradaydı.

Programın açış ve selamlama konuşmasını Çankaya Müftüsü Ali Gülden yaptı.

Ardından minik öğrenciler bir dönem boyunca öğrendikleri duaları ve sureleri okudular.

Kur'an'a geçen öğrencilere taçları takıldı.

Kumbaralarında biriktirdikleri harçlıklarını birleştiren minikler, topladıkları bu paraları Yemen’e ulaştırmak üzere Müftü Ali Gülden’e teslim ettiler.

Programda veliler de söz alarak kursta verilen eğitimler hakkında görüşlerini bildirdiler.

Program öğrencilere belge ve hediye takdimi ile tamamlandı.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (1)
Barış hamurci 2 yıl önce
3 yaşındaki oğlumu kuran oyren mesini istiyorum bu dip diyanetin yerlerine göndermek istiyorum
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?