banner250

banner246

3 Milyonu Aşkın Öğrenci Kur’anla Buluştu

Okulların kapanmasıyla birlikte yurt genelinde 90 bini aşkın cami ve Kur’an kurslarında 3 milyonu aşkın öğrenci Kur’an-ı Kerim ile buluştu. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın katılımıyla, 27 Haziran Çarşamba günü “2018 Yılı Yaz Kur’an Kursları” resmi açılış programı düzenlenecek

Diyanet 26.06.2018, 15:40
3 Milyonu Aşkın Öğrenci Kur’anla Buluştu
© Diyanet Haber

Ve çocuklar hayat kitabı Kur’an-ı Kerim ile buluştu. Türkiye genelinde 90 bini aşkın camide 3 milyonu aşkın öğrenci için “2018 Yılı Yaz Kur’an Kursları”nda eğitim öğretim başladı.

Yaz Kur’an Kursları Açılış Programının Detayları Belli Oldu

Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, 2018 Yılı Yaz Kur’an Kursları Açılış Programı, 27 Haziran Çarşamba günü Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın katılımıyla, Diyanet İşleri Başkanlığı konferans salonunda gerçekleştirilecek.

Yaz Kur’an Kursları Açılış Programı Özel Frekanstan Canlı Yayınlanacak

Özel Frekanstan naklen yayınlanacak olan açılış programı, saat 11.00’de başlayacak. Programda, yaz Kur’an kurslarında eğitim alan minikler, Kur’an-ı Kerim tilaveti sunacak, ilahiler okuyacak.

"Camide Çocuk Sesi, Vatanımın Neşesi"

Kur’an kurslarında 25 Haziran’da başlayan eğitim öğretim 17 Ağustos’a kadar devam edecek. Bu yıl “Camide Çocuk Sesi, Vatanımın Neşesi” sloganıyla başlayan kurslarda, milyonlarca çocuğa Kur’an-ı Kerim eğitimi başta olmak üzere, temel dini bilgiler ve Hz. Muhammed’in hayatına dair bilgiler verilecek.

Ayrıca kurslara gelen çocuklara; doğruluk, dürüstlük, şefkat, merhamet, sevgi, saygı, hak, adalet, paylaşma ve yardımlaşma gibi başlıklar altında güzel alışkanlıklar kazandırmaya yönelik eğitimler de verilecek.

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (2)
Adem malkoc 2 yıl önce
Vesile olan herkimse Allah razı olsun
şerafettin güven 3 yıl önce
öğrenci kayıt formunda kayıt imzalatırken dilekçeye şunlarıda eklersek kağıt israfı ve zaman israfı önlenmiş oluruz.velisi bulunduğum öğrencimin il içinde düzelenecek sosyal, kültürel,sportif faliyetlere katılmasını istiyor musunuz
EVET HAYIR
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?