banner250

banner246

15 Temmuz Gecesi Sala Okuduğu için Darbedilen Faruk Açıkgöz Diyanet'te

15 Temmuz Darbe girişimin ikinci yıl dönümünde sala okuduktan sonra darbedilmişti

Diyanet 31.07.2018, 15:49
15 Temmuz Gecesi Sala Okuduğu için Darbedilen Faruk Açıkgöz Diyanet'te
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde sala okuduğu için darp edilen Tekirdağ’ın Ergene ilçesi Esenler Mahallesi Camii İmam Hatibi Faruk Açıkgöz’ü kabul etti.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, 15 Temmuz’un 2. yıl dönümünde Türkiye geneli yaptıkları programlarla ve o gecenin simgesi olan salaları yeniden okutarak milletin kahramanlığını yad ettiklerini söyledi.

İmam Açıkgöz’ü o gece sala okumak için gösterdiği gayretten dolayı tebrik eden Başkan Erbaş, “Sala sonrası yaşadığınız bu müessif olaydan dolayı geçmiş olsun diyorum. Bunu yapanları kınıyorum, hak ettikleri cezayı almaları için adaletin gereğini yapacağına inanıyorum” dedi.

15 Temmuz’un bir işgal girişimi olduğunu ifade eden Başkan Erbaş, “Millet olarak bu işgal girişimi karşısında tavrımızı aldık ve minarelerimizden yükselen sala sesleri ile işgal girişiminin engellenmesine büyük bir katkı sağladık. İnşallah 15 Temmuz'u her yıl salalarımızla yad edeceğiz” diye konuştu.

İmam Açıkgöz ise Başkan Erbaş’ın davetinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, o gece yaşadıkları hakkında bilgi verdi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (2)
Mehmet 3 yıl önce
Diyanet haber sen daha hocanın adını soyadını doğru yazmayı beceremiyorsun.
15 Temmuz 3 yıl önce
Olaydan 15 Gün Sonrada Olsa Diyanet Reisinin Hocamızı Çağırması Önemli...
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?