Mizan’da bu hafta ‘Peygamberimiz ve Gençlik’ konuşuldu

Diyanet TV ekranlarında her hafta yayınlanan Mizan programı bu haftaki yayınını Hz. Peygamberimize ayırdı.

Diyanet Haber
Mizan’da bu hafta ‘Peygamberimiz ve Gençlik’ konuşuldu
banner77

İçinde bulunduğumuz Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle Hz. Peygamberimiz ve onun örnek hayatının anlatıldığı programda, bu yılın teması olan Peygamberimiz ve Gençlik konusu ele alındı.

Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanvekili Prof. Dr. Cenksu Üçer’in sunumuyla yayınlanan programın bu haftaki konukları Prof. Dr. Kaşif Hamdi Okur ve Prof. Dr. Bünyamin Erul oldu.

Hz. Peygamberin gençlik döneminin anlatıldığı programda, henüz Peygamberlik gelmeden evvel ‘Emin’ yani ‘Güvenilir insan’ sıfatını üzerinde taşıdığından gençlerle olan iletişimine, örnek gençliğinden bir ahlak timsali olan yaşantısına, gençlere verdiği önemden günümüz gençliğine yol gösterecek söz ve davranışlarına kadar birçok konu programın konukları olan Prof. Dr. Kaşif Hamdi Okur ve Prof. Dr. Bünyamin Erul hocalar tarafından anlatıldı.

Günümüz gençliğinin karşılaştığı zorluklar, anne-baba ve öğretmenlerin eğitim modellerinin nasıl olması gerektiği, gençlerin gelişen ve yenilenen dünyada kendilerine sunulan imkanları nasıl kullandığı gibi konuların da önemine dikkat çekilen programda, Hz. Peygamberin örnek hayatında bugüne ışık tutan referanslar da program boyunca ele alındı.

Gençlere tavsiye niteliğinde örneklerin de anlatıldığı programın önümüzdeki hafta yayınlanacak yeni bölümünde de aynı konuya devam edilecek.

Hz. Peygamberimiz ve gençlik konusunun ele alınacağı ve izleyicilerin merakla beklediği programın ikinci bölümünde Cenksu Üçer hoca soracak Prof. Dr. Mürteza Bedir ve Prof. Dr. Cağfer Karadaş hocalar cevaplayacak.

Mizan, Salı günleri 22.00’de Diyanet TV’de.

Diyanet Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER