banner199

banner103

Diyanet TV'den umre ödüllü yarışma programı

Diyanet TV, yepyeni bir programı yayına hazırlıyor. Bir ilke imza atan Diyanet TV, yakında yayınlayacağı programla İmam Hatip liseleri arasında bir münazara yarışması düzenleyecek.

Diyanet TV 13.11.2019, 21:07
Diyanet TV'den umre ödüllü yarışma programı
banner200

‘Hatibin Kum Saati’ adlı programda tüm Türkiye’den İmam Hatip liseleri yarışmaya katılabilecek.

Milli Eğitim Bakanlığıyla koordineli bir şekilde hazırlıkları sürdürülen programa katılmak için son başvuru tarihi ise 15 Kasım.

Yarışmaya katılmak isteyen okullar, ön eleme için belirlenen konuda tezlerini savunacaklar. Ön eleme için hazırlanan videolar ve başvuru formu, danışman öğretmenler refakatinde, ‘hatibinkumsaati@diyanet.tv’ e-posta adresine gönderilecek. Ön eleme seçmelerinden sonra yarışmaya katılma hakkı kazanan asıl takımlar belirlenmiş olacak. Okullarda oluşturulacak takımlara tüm sınıflardan öğrenciler katılabilecek.

Gençlerin muhakeme yeteneği, bir konu hakkında araştırma yapabilme kabiliyeti ve araştırdığı konu hakkında özgün savunma yapabilme becerilerinin geliştirilmesinin amaçlandığı programa başvurular yoğun bir şekilde devam ediyor.

Başvuruların 15 Kasım Cuma günü saat 18.00’de sona ereceği programın detayları “www.hatibinkumsaati.com” internet sitesi ve “Hatibin Kum Saati” adlı sosyal medya hesaplarında.

Hatibin Kum Saati çok yakında Diyanet TV’de…

diyanet haber

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (4)
Aynur Dağ 7 ay önce
Lise mezunları katılabilir mi
Mahmut Uslu 9 ay önce
MaşAllah çok güzel düşünulmus
Ufuk Özaydın 9 ay önce
Nasıl başvurmalıyım.
Havva Nur EROL 9 ay önce
Açıktan okuyan katılabiliyor mu ??