banner203

banner250

Diyanet TV'den Çocuklara Özel Programlar

Diyanet TV, yenilenen çocuk kuşağıyla yepyeni programları çocuklarla buluşturmaya devam ediyor.

Diyanet TV 07.04.2020, 07:45
Diyanet TV'den Çocuklara Özel Programlar
© DiyanetHaber

Çocukların uzaktan eğitim gördüğü bugünlerde onlara birbirinden güzel hikayelerin olduğu 'Çocukça' programıyla Hz.Peygamber'in (s.a.s.) hayatından kıssalar anlatılıyor.

'Çocuğuz Kur'an Okuyoruz' adlı programda ise çocuklar, Kur'an kursu öğreticileri rehberliğinde Kur'an okumayı öğren iyor.

Okul öncesi dönem çocuklar için de özel bir program hazırlayan Diyanet TV, 'Evden Öğreniyorum' adlı programda çocukların Kur'an öğrenmesini sağlarken el becerilerini geliştirecek etkinlikleri de çocuklarla buluşturacak.

'Evden Öğreniyorum'

Hafta içi her gün saat 17.00'de Diyanet TV'de ekranlara gelecek 'Evden Öğreniyorum' adlı programda, Kur'an-ı Kerim dersleriyle beraber dualar öğretilirken çocukların evde yapabileceği el işleri ve eğlenceli etkinlikler öğretmenler eşliğinde çocuklara anlatılıyor.

'Çocuğuz Kur'an Okuyoruz'

'Çocuğuz Kur'an Okuyoruz' adlı programda ise çocuklar Kur'an öğrenirken diğer yandan da balon patlatma, dart, boyama gibi birbirinden eğlenceli etkinliklerle Kur'an öğrenme süreçlerini daha keyifli hale getiriyorlar.

'Çocukça'

'Çocukça' adlı programda ise çocuklar, Diyanet İşleri Başkanlığına ait çocuk kitaplarından yeni hikayeler, masallar ve  Hz.Peygamber'in hayatından kıssaları öğrenirken tekerlemeler, bilmeceler ve birbirinden güzel şarkılarla eğleniyorlar.

Çocuklar için hazırlanan özel programlar hafta içi her gün saat 17.00 - 18.00 arası Diyanet TV'de...

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (4)
ayfer 1 yıl önce
güzel bir program
Şefika 1 yıl önce
Ben şimdi gördüm programı. Yarın insaAllah izleyebılırız... Merak ettık kızımla yayını..
Fatih d 1 yıl önce
Bizde izlemek istiyoruz ama denedigimiz hiç bir frekans olmadı diyanet TV izleyemiyoruz ne yapmalıyız
Lütfiye Ç. 1 yıl önce
Çok güzel programlar, emeği geçenlerden Allah razı olsun ve bu programlardan tüm aile ve çocuklarımızın fazlasıyla yararlanması temennisiyle.
Selam ve saygılarımla