banner250

banner246

Vekalet yoluyla kurban organizasyonu

Bir Hadis: Bir adam Hz. Peygamber’e (s.a.s.) “Bana öğüt ver.” dedi. O da “Kızma!” buyurdu. O kişi isteğini birkaç defa tekrarladı. Resûl-i Ekrem de her defasında “Kızma!” buyurdu. (Buhârî, Edeb, 76)

Diyanet Takvimi 14.07.2021, 00:00
Vekalet yoluyla kurban organizasyonu
© Diyanet Haber

Vekalet Yoluyla Kurban Organizasyonu

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı 1993 senesinden beri ülkemizde ve dünyanın dört bir yanında Vekâlet Yoluyla Kurban Organizasyonu kapsamında halkımızın emanetlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktadır. Ülkemizden giden gönüllülerin nezaretinde İslami şartlara uygun kesilen kurbanlar vesilesiyle en uzak coğrafyalardaki Müslümanlara dahi halkımızın selamı götürülmekte, ülkemize de onların duaları ve selamları getirilmektedir. Ülkemizde ise ihtiyaç sahiplerinin yanında sığınmacı ailelere yönelik kurban kesimi de yapılmaktadır.

Afrika’dan Orta Asya’ya, Balkanlar’dan Kafkasya’ya, Uzak Doğu’dan Latin Amerika’ya kadar yayılan yardım halkasına vatandaşlarımız katılmaktadır. İyiliğin tüm dünyaya hakim olması için gayret edilmektedir.

1993 yılından bu yana kurulan gönül köprüsü ile bir milyondan fazla hisse kurban vatandaş, soydaş ve dindaşlarımıza ulaştırılmıştır.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)