banner203

banner250

Diyanet TV, Diyanet Radyo ve Kur’an Radyo

Bir Hadis: Allah’ım! Hamd tamamen Sana mahsustur. Allah’ım! Senin bolca verdiğin nimeti engelleyecek kimse de vermediğin nimeti verebilecek kimse de yoktur. (Hâkim, Müstedrek, I, 686)

Diyanet Takvimi 16.06.2021, 00:00
Diyanet TV, Diyanet Radyo ve Kur’an Radyo
© Diyanet Haber

Diyanet TV, Diyanet Radyo ve Kur’an Radyo

Diyanet TV, 16 Haziran 2012 tarihinde Bursa Ulu Camii’nde Miraç kandili vesilesiyle ilk deneme yayınını gerçekleştirdi. 19 Temmuz 2012’de Ramazan ayında 12 saat süreyle, 8 Temmuz 2013’te ise düzenli yayına geçti. Uydudan yayın yapan Diyanet TV, Diyanet İşleri Başkanlığının toplumu din konusunda aydınlatma görevini daha etkin ve verimli bir şekilde yerine getirmesine katkı sağlamak amacıyla hizmet vermektedir.

2013’ün Ramazan ayında yayına başlayan Diyanet Radyo ve 2015 Ramazan ayında yayına başlayan Kur’an Radyo ise bugün 81 ilde yayın yapmakta olup uydu ve internetten de dinlenilebilmektedir.

Diyanet İşleri Başkanlığı, İslam’ın sahih bilgisini esas alarak tevhid inancını ve merhametle yoğrulan adaletini geniş halk kitlelerine ulaştırmak için Diyanet TV, Diyanet Radyo, Kur’an Radyo ve Risalet Radyo’nun yanı sıra gerek yazılı basında gerekse sanal/internet yayıncılığı alanında hizmetlerinin kalite ve alanını her geçen gün artırarak devam ettirmektedir.

Diyanet TV'yi canlı izlemek için

Diyanet Radyoyu canlı dinlemek için

Kur'an Radyoyu canlı dinlemek için

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)