banner250

banner246

Salâların Şahit Olduğu Direniş: 15 Temmuz

GÜNÜN DUASI: “Rabbimiz! Şüphesiz ki sen gizlediğimizi de açıkladığımızı da bilirsin. Yerde ve gökte hiçbir şey Allah’a gizli kalmaz.” (İbrahim, 14/38)

Diyanet Takvimi 15.07.2019, 02:00
Salâların Şahit Olduğu Direniş: 15 Temmuz
© Diyanet Haber

15 Temmuz 2016 tarihindeki ihanet girişiminde Allah’ın rahmet ve inayetini bizden esirgemediğini bir kez daha müşahede ettik. Zira bizi millet yapan ve o gecenin karanlığından aydınlığa çıkaran en büyük gücümüz, Allah’a olan sarsılmaz imanımızdır. O’ndan gayrı hiçbir güce boyun eğmeme irademizdir.

Zihinlerimizde her daim canlı tutmamız gereken diğer bir hakikat, o gece genciyle-yaşlısıyla, kadınıyla-erkeğiyle milletimizin devletiyle el ele vererek gösterdiği birlik, beraberlik ve dayanışma ruhudur. Aziz milletimiz, devlet büyüklerimizin çağrısıyla vatanını, hakkını, hukukunu, özgür iradesini, istiklal ve istikbalini savunmak için dilinde tekbir, kulağında salâ sesleri, kalbinde şehâdet arzusuyla meydanlara akın etmiştir. Unutmamamız gereken bir diğer hakikat de değerlerimiz uğruna can veren aziz şehitlerimizi, yaralarını bir istiklal madalyası gibi bedenlerinde taşıyan gazilerimizi her daim minnet ve şükranla anmaktır. Bu vesileyle Cenab-ı Hak, bütün şehitlerimize rahmet, gazilerimize şifa ihsan eylesin! Bizi de onların yolundan ayırmasın!

SÖZÜN ÖZÜ

Bir kimse bütün ilimleri kendinde toplasa, Allah’ın rızasına uygun hareket etmedikçe kurtulamaz.

Molla Cami

Aklı bol olan, zamanın kıtlığından zarar görmez.

İbn Sina

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)