banner250

banner203

Her Gün Rabbimizle Randevumuz: Namaz

GÜNÜN DUASI: “Allah’ım! Günahlarımı kar ve dolu suyu ile yıka ve beyaz elbiseyi kirden temizler gibi kalbimi hatalardan arındır.” (Buhârî, Deavât, 39)

Diyanet Takvimi 06.01.2019, 06:00
Her Gün Rabbimizle Randevumuz: Namaz

Namaz, Allah’a yaklaşmanın en güzel yoludur. Yüce Allah’la kurulan en sağlam bağ ve en güvenilir iletişim şeklidir. Peygamber Efendimiz bu iletişimi: “Namaz, kulun Rabbi ile konuşmasıdır.” (Buhârî, Salât, 33) şeklinde ifade etmiştir. Namaz, insanın Allah ile olan ilişkisinde zirve noktasıdır. Aklımızın, ruhumuzun, kalbimizin ve bedenimizin aynı anda Allah’ın huzurunda bulunmasıdır. İşte bu sebeple namaz, İslam dininde Allah’a imandan sonra en önemli ibadet kabul edilir. Peygamber Efendimiz namazın önemini “Namaz, dinin direğidir.” (Tirmizî, İmân, 8) sözüyle özetlemiştir. İnsanın Allah’a karşı sorumluluk bilinci kazanmasında namazın çok önemli bir yeri vardır. Namaz insanı kötü ve yanlış işlerden korur. Doğru yoldan uzaklaşmamasını ve arınmasını sağlar. Âyet-i Kerîme’de “Kitap’tan sana vahyolunanı oku ve namazı kıl; muhakkak ki, namaz hayasızlıktan ve kötülükten alıkoyar. Allah’ı anmak ne büyük şeydir! Allah yaptıklarınızı bilir.” (Ankebut, 29/45) buyrulur.

SÖZÜN ÖZÜ

Bir yol buldum öteye geçerek gözlerinden

İşte yeni bir dünya Peygamber sözlerinden

Ölüm bize ne uzak bize ne yakın ölüm

Ölümsüzlüğü tattık bize ne yapsın ölüm

Erdem Bayazıt

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (10)
Diyar Diyar 3 yıl önce
Allah razı olsun çok güzel olmuş
Ahmet BAÇ 3 yıl önce
Sevgili diyanet çalışanları!!
Şahsen ben bir din gönüllüsü olarak bu gibi etkinliklerden çok istifade ediyorum mesela diyanet radyo diyanet Kur'an radyo diyanet risalet radyo öyle güzel çalışmalar var ki, diyanet aylık dergi diyanet aile dergisi ki ,her eve girmeli her hanım her erkek eline alıp okumalı anladıklarını manevi kazanca dönüştürmeli.
Kur' ana ait çalışmalar hat safhada ..
Rabbim razı olsun gayret sarfedenlerden..
İsmail balci 3 yıl önce
Diyanet takvimi gogul play store'da 2019 niçin yol lütfen artık bir an önce guncellensin selâm ve dua ile
Ali osman Özcan 3 yıl önce
Allah razı olsun çok güzel kısa öz toplumumuzun özellikle gençlerimizi namaz konusunda bilinçlendimek namazın öneminivurgulamanızher türlü takdirin üzerinde teşekkür eder hizmetlerinizin devamını bekler muvaffakiyetler dilerim.
Mahmut Müftüoğlu 3 yıl önce
Böyle kaliteli bir haber sayfasına ihtiyaç vardı. Sebep olanlardan Allah cc razı ve memnun olsun. Diyanetimizin eksik kaldığı boşlukları fetöcüler siyonizm yani sinsi düşmanlar dolduruyor. Allah cc onlara fırsat vermesin. Bütün sosyal sitelerde artık diyabette var, Elhamdülillah
ahmet cicili 3 yıl önce
Huzur veren bu sayfayi nesrinizden dolayi diyanet haberi kutluyorum.bu yayinlarin devamli olmasi temennisi ile slm ve dua gonderiyorum
Abdulkadir Karakaya 3 yıl önce
Çınardere Erenler Cami Müezzin kayyım Pendik İstanbul
Ali zengin 3 yıl önce
İnşaAllah her gün devam eder.Allah razı olsun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın