banner250

banner246

Diyanet radyoları: “İçimizdeki ses”

BİR AYET: De ki: “O, sizi yaratan ve size kulaklar, gözler ve kalpler verendir. Ne kadar da az şükrediyorsunuz!” (Mülk, 67/23)

Diyanet Takvimi 09.07.2020, 00:00
Diyanet radyoları: “İçimizdeki ses”
© Diyanet Haber

Radyonun, geniş kitlelere aynı anda hitap edebilme gibi büyük bir gücü vardır. Yalnızlaşan insanoğluna yol arkadaşlığı eder çoğu zaman. Hayatımızın arkasına çekilmiş bir fon müziğidir, içimizdeki sestir ve iç sesimizi dinlemeye her zaman ihtiyaç duyarız.

9 Temmuz 2013’te, “Biz de sizi dinliyoruz” sloganıyla, güçlü bir kadroyla başladı Diyanet Radyo yayın hayatına. Yayın akışını ve program tasarılarını hazırlarken dinleyicinin beklentisini göz önünde bulundurmaya ve yediden yetmişe bütün dinleyici kitlesini kucaklamaya çalıştı daima. Haber, kültür, sağlık, dinî sohbetler, tarih, yarışma gibi her türden programa yer vermeye çalışarak gönüllere hikmet diliyle hitap etmeyi hedefledi. Hayata dair her şeye değinme, sürekli olarak kendini yenileme gayreti ve tüm heyecanıyla yayın hayatında hızlı bir gelişme kaydetti. Sahih dinî bilgiyi insanlara ulaştırmayı amaç edinen Diyanet Radyo, bu vazifesine çok geçmeden Diyanet Kur’an Radyo ile birlikte devam etmiş, ardından Risalet Radyo ile hizmet ağını daha da genişletmiştir. Bu üç radyo Ahmet Hamdi Akseki Camii altında bulunan stüdyolardan yayın yapmaktadır.

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (0)