banner185

En Çok İzlenen Videolar

Popüler Videolar

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş; “İslam, en büyük nimettir”

Diyanet Haber 16.10.2018, 19:26

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, ‘Değerler Eğitimi Programı’ kapsamında, Almanya’dan Türkiye’ye gelen gençlerle Din İşleri Yüksek Kurulu Konferans Salonu’nda buluştu. Diyanet İşleri Başkanlığı Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünün düzenlediği programda gençlerle bir araya gelen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, “Sevgili gençler, hepinizi muhabbetlerimle selamlıyorum.

Genç kelimesi, en çok sevdiğim, en sıcak kelimelerden birisidir” dedi. Mahşer günü Allah’ın arşının gölgesinde gölgelenecek yedi sınıftan birisinin, kalbi mescitlere bağlı olan gençler olduğu bildirilen hadis-i şerifi hatırlatan Başkan Erbaş, “Sizler bu müjdenin muhataplarısınız” ifadesini kullandı. ‘Değerler Eğitimi Programı’nın önemine vurgu yapan Başkan Erbaş, “Değerler Eğitimi başlığı altında bu proje yürütülüyor. Zaten sizin şu anda içinde bulunmuş olduğunuz bu birlik-beraberlik, din-i mübin-i İslam’ı ve tarihimizi öğrenme, milletimizi yakından tanıma, başlı başına bir değerdir” diye konuştu.

Yorumlar (1)
LEMAN GÜVELOĞLU 1 yıl önce
Dinimiz İslam, Peygamberimiz Efendimiz sav, Kitabımız Kur-an bizim için nimetlerin en büyüğü elhamdülillah Rabbim. Rabbimizi bilmek Onun güzelliğini bilmek bizim için büyük nimet. Rabbim daima hoşnutlugunu nasib et nolursun bize. Amin.