banner268

banner250

Yeni atanan genel müdürler göreve başladı

banner265

Diyanet İşleri Başkanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğüne atanan Akif Pusmaz ile Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne atanan Mehmet Bilgin göreve başladı.

Diyanet Haber 13.09.2019, 15:11
Yeni atanan genel müdürler göreve başladı
© Diyanet Haber

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Diyanet İşleri Başkanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğüne atanan Akif Pusmaz ve Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne atanan Mehmet Bilgin’in göreve başlaması dolayısıyla, Diyanet İşleri Başkanlığında tören düzenlendi.

Pusmaz ve Bilgin, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın katılımıyla düzenlenen törenlerin ardından göreve başladı.

“Bir kurumun başarısının altında insan kaynağı yatmaktadır”

İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünde düzenlenen törende Akif Pusmaz’a hayırlı olsun dileklerinde bulunan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, “Bir kurumun başarısının altında insan kaynağı yatmaktadır. Eğer insan kaynağı verimli bir şekilde kullanılırsa, o kurumun başarıya ulaşmaması düşünülemez.” dedi.

Başkan Erbaş, Başkanlığın hizmetlerinin gelişimiyle personelin özverili çalışmaları arasındaki bağa dikkati çekerek; Bu, arkadaşlarımızın, hocalarımızın gayretleriyle doğru orantılıdır. Bunun için aşk, fedakârlık gerekiyor. Bu aşkın ve fedakârlığın samimi bir şekilde Diyanet İşleri Başkanlığına sarf edilmesi, netice itibarıyla milletimizin kazanmasına, milletimizin en güzel bir şekilde bu teşkilatın çalışmalarından istifade etmesine yaramış oluyor.” ifadelerini kullandı.

“Makamların geçici olduğunu, önemli olanın o makamlarda yapılan hayırlı hizmetler olduğunu” belirten Erbaş, şöyle devam etti:

“İki günü birbirine eşit olan zarardadır.’ hadis-i şerifi doğrultusunda hareket edersek biz mutlaka daha başarılı olacağız. Bugün düne göre daha iyi neler yapabilirim gayreti içerisinde olursak ki her Müslümanın böyle olması gerekiyor, hem kurumumuza hem milletimize hem de insanlarımıza daha faydalı hizmetler yapacağımızda hiçbir şüphe yoktur.”

Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Bilgin görevine başladı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş daha sonra Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünde düzenlenen törene katıldı.

Mehmet Bilgin’e hayırlı olsun dileklerini ileten Erbaş, “Cenab-ı Hakk yar ve yardımcınız olsun. Yönetim Hizmetleri, merkez teşkilatımızın personel itibarıyla yaklaşık olarak üçte birini içinde bulunduran önemli bir genel müdürlüktür.” dedi.

Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün cami ve Kur’an kursları ile eğitim merkezi binalarının yapım, bakım ve onarımı gibi önemli ve ağır bir sorumluluk alanı olduğunu belirten Erbaş, şunları kaydetti:

“Önemli olan hepimizin emanet bilinciyle bulunmuş olduğu göreve sarılması ve onun hakkını vermesidir. Bu noktada bütün hocalarımız tecrübelerini birleştirecek ve hep birlikte başarıya odaklanacağız. Buraya hizmet; milletimize, dinimize hizmettir. Biz, Din-i Mübin-i İslam’a hizmet ediyoruz. Bizim attığımız her adım, hizmetlerimizin daha nitelikli bir şekilde olması içindir. Niyetimiz halis, samimi olursa bu da işimize, başarımıza yansıyacaktır.”

Her iki törende de Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Dr. Ekrem Keleş, göreve yeni başlayan yöneticilerin hayırlı ve başarılı bir şekilde görev yapmaları için dua etti.

Törenlerde Diyanet İşleri Başkan yardımcıları, genel müdürler ve daire başkanları da hazır bulundu.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (5)
Ali civcan 2 yıl önce
Hayırlı olsun. Mehmet hocam mevlam muafakiyetler ihsan eylesin.
Muhammet KARA 2 yıl önce
Hocalarımızı tebrik ediyor yüce Mevladan muvaffakiyetler niyaz ediyorum. Allah mahcup etmesin.
Sebahattin Arslan 2 yıl önce
Rabbim hayırlı görevler hizmetler vermeyi nasip eylesin hayırlı olsun
Niyazi Torunoğlu 2 yıl önce
İki güzel insan ,Gönül ve dava eri hocalarımıza üstün muvaffakiyetler diliyorum,Rabbim hayırlı eylesin
Abdullah AKSOY 2 yıl önce
Her iki hocamıza da yüce Allah'tan üstün başarılar diliyorum.
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?