banner324

banner319

Yaz Kur'an Kursları 27 Haziran'da başlıyor

banner265

Her yıl milyonlarca çocuğun, Kur'an-ı Kerim okumayı ve İslam'ın temel dini bilgilerini öğrendiği yaz Kur'an kursları 27 Haziran Pazartesi günü tüm yurtta başlayacak.

Diyanet Haber 08.06.2022, 12:45
Yaz Kur'an Kursları 27 Haziran'da başlıyor

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl yaz mevsiminde 90 bini aşkın cami ile uygun mekanlarda düzenlenen Yaz Kur'an Kursları, kovid-19 salgının ardından normal olarak 27 Haziran 2022 tarihinde başlayacak.

Başkanlık tarafından düzenlenen 41. İl Müftüleri İstişare Toplantısı Sonuç Bildirgesini kamuoyuyla paylaşan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Yaz Kur'an Kurslarına dair açıklamalarda bulundu.

Erbaş şunları ifade etti:

27 Haziran’dan itibaren camilerimizde ve Kur’an kurslarımızda, yaz dönemi kurs programlarımız başlayacaktır. Yaz Kur’an kurslarımız vesilesiyle çocuklarımız, hem huzurlu bir tatil dönemi geçirecek hem de tertemiz zihinlerini, hidayet kaynağı Kur’an’la besleyerek Peygamber sevgisini, temel dini bilgileri ve ahlaki değerleri en doğru yöntemlerle öğrenme imkânı bulacaktır. Sevgi, saygı, nezaket ve iyilik gibi ahlaki değerlerle tanışacak; yürekleri birlik, beraberlik, kardeşlik, yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma duygularıyla dolacaktır. Yaz kursu programlarımız ve eğitim materyallerimiz, motivasyon merkezli bir yaklaşımla, çocuklarımızın yeteneği, bilgisi, beklentisi, ilgisi ve yaşının gerektirdiği bütün özellikleri dikkate alınarak hazırlanmıştır. Başkanlığımız tüm müftülükleri ve görevlileriyle, çocuklarımızın güzel bir tatil dönemi geçirmeleri için her türlü hazırlığı yapmaktadır.

Kaynak: Diyanet Haber
banner276
Yorumlar (1)
Muhammet KIRLI. 4 hafta önce
EyvAllah. Selamlar.