banner203

banner250

Türkiye birincileri belli oldu

Diyanet İşleri Başkanlı tarafından her yıl düzenlenen din görevlileri arası "Kur'anı Güzel Okuma Yarışması"nın erkek ve kadın Türkiye birincileri belli oldu.

Diyanet Haber 22.09.2019, 23:28
Türkiye birincileri belli oldu

Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme Ve Kıraat Kurulu Başkanlığınca düzenlenen Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması Erkekler Türkiye Finali, İzmir'de yapıldı.

Program açılışına Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Muslu, Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurul Başkanı Hafız Osman Şahin katıldı.

Konak ilçesinde bulunan Hisar Camii'nde, imam ve müezzinler birinci olmak için yarıştı.

Bu yıl 16'ncısı düzenlenen yarışmaya daha önce ilçe, il ve bölgelerde düzenlenen yarışmalar sonucu belirlenen 10 erkek din görevlisi katıldı.

Jüri üyelerinin değerlendirmeleri sonucu yarışmaya Düzce'den katılan Muhammed Said Sezer birinci, İstanbul'dan katılan Fatih Bal ikinci, Kayseri'den katılan İlyas Koç üçüncü seçildi.

"Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması Kadınlar Türkiye Finali'' Manisada yapıldı. Yarışmaya İstanbul'dan katılan Sancaktepe Kur'an Kursu Öğreticisi Fatma Gök birinci oldu.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi Lale Salonu'nda düzenlenen finale kendi bölgelerinde birinci olan 8 finalist katıldı.Jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda İstanbul bölgesinden Sancaktape Kur'an Kursu Öğreticisi Fatma Gök birinci oldu.

Ordu bölgesinden Samsun Bafra Kur'an Kursu Öğreticisi Ayşe Şengül ikinci, Isparta bölgesinden İzmir Konak Kur'an Kursu Öğreticisi Elif Genç üçüncülüğü elde etti.

banner242
Yorumlar (2)
Nazmi Arıcı 2 yıl önce
Emeği olanlardan Allah razi olsun.
Güzel ezan okuma için de düzenlenmeli.
Diyanete teşekkürler.
Tuğba Öztürk 2 yıl önce
Elif Genç hocahanım tilavetiyle zaten yıllar önce Dokuz Eylül ilahiyat fakültesinin 1.siydi. Bu geç bile kalınmış bir derece. Tebrik eder Dünya 1.si olmasını niyaz ederim...
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?