banner258

banner250

TDV’de bu yıl hedef 500 bin kurban

“2019 Yılı Kurban Organizasyonu” hakkında açıklamalarda bulunan Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü Mehmet Savaş Polat, bu yılki hedeflerinin 500 bin kurban olduğunu söyledi.

Diyanet Haber 04.07.2019, 12:27
TDV’de bu yıl hedef 500 bin kurban
© Diyanet Haber

Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü Mehmet Savaş Polat, vakfın geçmiş yıllarda gerçekleştirdiği ve bu yıl yapmayı planladığı kurban faaliyetleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Polat, geçmiş yıllarda kurban hisse dağıtımı sırasında 600 kişilik bir kabilenin İslamiyeti seçerek Müslüman olduğunu ve bugün bu kabilenin çocuklarının Senegal'de hafızlık eğitimi aldığını dile getirerek "Bir kurban hissesi deyip geçmeyin!" ifadesini kullandı.

Hedef 500 bin kurban

TDV Genel Müdürü Polat, 2018 yılında dünyanın 153 noktasında 430 bin kurban kesilerek, 17 milyon hissenin ihtiyaç sahiplerine dağıtıldığını; bu yıl ise hedeflerinin 500 bin kurban olduğunu ifade etti.

“TDV dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşu”

Polat, “milletimizin verdiği destekle dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşu haline gelen Türkiye Diyanet Vakfının, 1001 şubesi olduğunu” kaydetti.

TDV Kurban Çağrı Merkezi kuruldu

Polat, kurbanını Türkiye Diyanet Vakfı aracılıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen vatandaşların, bağış esnasında sorun yaşamamaları ve işlemlerini hızlı bir şekilde tamamlayabilmeleri için “Türkiye Diyanet Vakfı Kurban Çağrı Merkezi”nin faaliyete geçirildiğini söyledi.

Çağrı Merkezi, kurbanını TDV’ye bağışlamak isteyen vatandaşlardan gelen sorulara cevap verecek.

“Türkiye Diyanet Vakfı Kurban Çağrı Merkezi” 0 312 416 90 00 numaralı telefondan 7/24 hizmet verecek.

TDV Bağış Uygulaması

Öte yandan Türkiye Diyanet Vakfı, vatandaşların kurban bağışlarını daha kolay yapabilmeleri için “TDV Mobil Bağış Uygulaması” geliştirdi.

“TDV Mobil Bağış Uygulaması”, APP Store ve Play Store web marketlerden ücretsiz indirilebilecek.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?