banner203

banner250

Sorumsuz gazeteciliğe Diyanet'ten sert tepki

Diyanet İşleri Başkanlığı, bazı medya organlarında yer alan "Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Antalya’da bir otelle yaptığı sözleşme" konusunda çıkan haberlere ilişkin basın açıklaması yayınladı.

Diyanet Haber 12.07.2021, 15:48
Sorumsuz gazeteciliğe Diyanet'ten sert tepki

Diyanet İşleri Başkanlığı, bazı medya organlarında yer alan "Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Antalya’da bir otelle yaptığı sözleşme" konusunda çıkan haberlere ilişkin basın açıklaması yayınladı.

"Başkanlık bütçesinden herhangi bir ödeme yapılmamaktadır"

Başkanlık bütçesinden herhangi bir ödemenin yapılmadığı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Bazı medya organlarında, Diyanet İşleri Başkanlığının Antalya’da bir otelle yaptığı sözleşmenin bağlamından koparılarak Başkanlıkla ilgili olumsuz algı oluşturacak şekilde haberleştirildiği müşahede edilmiştir.

Okurlarına karşı sorumluluğunu ihlal eden söz konusu yayın organları, personelin ilgili sözleşme kapsamında bir hizmet aldığı takdirde kendi imkanları ile karşılayacağı masrafları, Diyanet’in bütçesinden karşılanacağına dair yanlış bir algı oluşturmaya çalışmaktadır.

Diğer kamu kurum ve kuruluşlarında olduğu gibi Başkanlığımız da personelinin sağlık, kültürel ve sosyal hizmetlerden daha uygun şartlarda hizmet almasını sağlamak için özel veya resmi kuruluşlarla sözleşmeler yapmaktadır. Personelin bu sözleşmeler kapsamında arzu ettiği takdirde aldığı hizmet karşılığında Diyanet İşleri Başkanlığının bütçesinden herhangi bir ödeme yapılmamakta, bu çerçevede hizmet alan personel, masraflarını bizzat kendisi karşılamaktadır."

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (10)
Ömer Ernez 4 ay önce
Saldırın diyanete diyanet kadar başınıza taş düşsün inşAllah bı de bu insanlara dua ediyoruz.........
İsmail 4 ay önce
Bu korona virüsü cafe bar restauranttan düğün salonlarından plajlardan kaçıp camilere yerleşti galiba camilerden başka yerde kısıtlama yok
Adam 4 ay önce
Diyenet neden net bir açıklama yapmaktan çekiniyor. Bir çekinge yoksa net açıkklama yapılması gerekmektedir. Böyle muğlak açıklamalar hiç kimseyi tatmin etmiyor. Suçlama mesrulaşıyor biline...
Vekil 4 ay önce
Haberi merak edenler için
https://www.google.com/amp/s/www.cumhuriyet.com.tr/amp/haber/para-yabanciya-gitmedi-diyanetin-bes-yildizli-otel-sevdasinin-sirri-1851499
Nihat bilge 4 ay önce
Artık yeter kim yaptı ise açık açık yazılsın ki millet de bilsin kim nerede kiminle
Emre Kaya 4 ay önce
Velev ki diyanet karşılasın.
Mehmet AKARSLAN 4 ay önce
"Bazı Medya Organlarında" diye haberi nakil etmeyelim, o bazı medya organlarını da yazalım ki herkes bilsin ve onlara ona göre davranılsın.
Muhammed 4 ay önce
Niye hukuki yaptırım için dava açılmıyor.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?