banner250

banner246

Prof. Dr. Erbaş'ın çağrısına uydu, kutsal topraklarda sigarayı bıraktı

Ispartalı hacı adayı Ahmet Hasan Ayter, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın sigarayı bırakma çağrısına uyarak sigarayı bıraktı.

Diyanet Haber 06.08.2019, 17:12
Prof. Dr. Erbaş'ın çağrısına uydu, kutsal topraklarda sigarayı bıraktı

Kutsal topraklara Isparta'dan gelen hacı adayı Ahmet Hasan Ayter, 30 yıldır tiryakisi olduğu sigaraya, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'a söz vererek veda etti.

Diyanet Mekke Hastanesi'ni ziyaret eden Erbaş ile görüşen 44 yaşındaki Ayter, artık sigara kullanmayacağına dair Erbaş'a söz vererek tiryakiliğini sonlandırdı.

Ayter, doktorunun sigarayı bırakması gerektiğini söylediğini belirterek, "Babamın, etrafındakilerin duası da bırakmam yönündeydi. Bıraktık." dedi.

Erbaş'ın kararının çok doğru olduğunu kendisine söylediğini aktaran Ayter, "Söz verdim, bıraktık inşallah. 30 sene önce başladığım sigarayı kutsal topraklarda, burada bıraktık. İnşallah bundan sonra da nasip olmaz." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (1)
Mustafa TURHAN 2 yıl önce
Vesile olmak çok güzel. Sayın başkanımızdan Allah razı olsun. Her platformda verdiği sigarayla mücadelenin meyvelerini Rabbim Teala gösteriyor. Rabbim ayaklarını kaydırmasın inşAllah. Amin
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?