banner250

Öğrenciler tatilde müftülüklerce düzenlenen kamplarda buluştu

Diyanet İşleri Başkanlığınca yarıyıl tatilinde ülke genelinde sürdürülen “Camiye Koşuyoruz, Namazla Buluşuyoruz” projesi ve gençlik kampları kapsamında binlerce çocuk cami ve cemaatle buluştu.

Diyanet Haber 10.02.2020, 10:57
Öğrenciler tatilde müftülüklerce düzenlenen kamplarda buluştu
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığınca ülke genelinde sürdürülen “Gençliğe Değer”, “Camiye Koşuyoruz, Namazla Buluşuyoruz” ve “Gençlik Kampı” projeleri kapsamında, il ve ilçe müftülükleri yarıyıl tatilinde öğrencilere yönelik çeşitli etkinlikler düzenledi.

Bu kapsamda ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri yarıyıl tatilinde müftülükler tarafından organize edilen kamp programlarında buluştu.

Adıyaman

Adıyaman İl Müftülüğü Diyanet Gençlik Koordinatörlüğü, ortaokul öğrencilerine yönelik “Değerler Eğitimi Kampı” düzenledi.

Yarıyıl tatilinde öğrencilerin sosyal ve kültürel içerikli etkinliklere katılımını sağlamak amacıyla Bölge Yatılı Kur'an Kursu’nda düzenlenen kamp programına, 35 ortaokul öğrencisi katıldı.

Beş gün boyunca devam eden kampta tiyatro, sinema, temel dini bilgiler, okuma atölyesi ve ebru sanatı gibi çeşitli aktiviteler düzenlendi.

İl Müftüsü Mehmet Taşcı, “çocukların tatil dönemlerini daha iyi değerlendirebilmeleri için kamp düzenlediklerini,  öğrencilerin kendi dünyalarını daha iyi geliştirmesi ve anlaması için bu tür aktivitelere devam edeceklerini” belirtti.

“Camiye Koşuyoruz, Namazla Buluşuyoruz”

Öte yandan Adıyaman İl Müftülüğünce ara tatilde çocukların cami ve cemaat ile tanışmalarını sağlamak amacıyla sürdürülen “Camiye Koşuyoruz, Namazla Buluşuyoruz” projesi kapsamında öğrencilere çeşitli hediyeler takdim edildi.

Adıyaman Müftülüğü, yarıyıl tatili boyunca camiye gelen çocuklara yönelik çeşitli etkinlikler düzenledi.

Kocaeli

Kocaeli Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü “Gençliğe Değer Kış Kampı” düzenledi.

Gölcük İmam-ı Azam Hafızlık Kur’an Kursu’nda düzenlenen ve 12-14 yaş arası toplam 84 öğrencinin katıldığı kampta, 10 eğitici rehber görev aldı.

Kamp süresince; sinema, kartopu, dini bilgiler, kitap okuma, halı saha futbol, bilgi yarışmaları ve kamp oyunu gibi çok sayıda etkinlik düzenlendi.

İl Müftüsü Cihan’dan kamp ziyareti

Kocaeli İl Müftüsü Sinan Cihan, dört gün boyunca devam eden kampın son gününde sabah namazında öğrencilerle bir araya geldi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?