banner250

banner246

Öğrenciler müftülük kamplarında buluştu

Diyanet İşleri Başkanlığınca ülke genelinde sürdürülen “Gençliğe Değer” projesi kapsamında, müftülükler yarıyıl tatili dolayısıyla öğrencilere yönelik kamp programları organize etti.

Diyanet Haber 04.02.2020, 16:41
Öğrenciler müftülük kamplarında buluştu
© Diyanet Haber

Ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri yarıyıl tatilinde müftülükler tarafından organize edilen kamp programlarında buluştu.

Aydın

Aydın Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğünce düzenlenen kamp programı, Umurlu Bölge Yatılı Kur’an Kursu’nda gerçekleştirildi.

Diyanet İşleri Başkanlığınca gençlerin milli ve manevi değerlerine bağlı, medeniyet perspektifine sahip bir şekilde yetişmelerine katkı sunmak, gençlik çalışmalarına ivme kazandırmak amacıyla ülke genelinde sürdürülen Gençliğe Değer” projesi kapsamında düzenlenen programda, öğrencilerin tatil dönemlerini değerlendirmek; bilgi, ahlak, erdem, estetik, ruh güzelliği, adalet ve merhamet duygularıyla yetişmelerine katkı sunmak amaçlandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı gençlik çalışmalarının devamlılığını sağlamak amacıyla, düzenlenen kamp programında; değerler eğitimi, sportif faaliyetler, izci oyunları, çadır kurma, yarışmalar ve doğa gezileri düzenlendi.

Sivas

Sivas İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğünce erkek öğrenciler için düzenlenen “Gençlik Kampı” sona erdi.

Gençlik Kampı’na katılan öğrenciler için Merkez Hafız Mehmet Altıntaş Yatılı Erkek Kur’an Kursu Gösteri Salonu’nda kapanış programı düzenlendi.

Programda gençlere hitap eden Sivas İl Müftüsü Yusuf Akkuş, gençlikte yapılan ibadetin daha kıymetli olduğunu belirterek şöyle devam etti.

“Kıyamet gününde Allah Teâlâ yedi insanı arşının gölgesinde barındıracaktır. Gençlik yıllarını namazlı-niyazlı dindar bir çizgide geçiren genç, nefsini Allah'ın emirlerine muhalefetten korumuş, heva ve heveslerin, şehevî duyguların ve arzuların etkisine karşı koyup kulluğa sarılmıştır. Bu, ondaki derin Allah saygısının delilidir. Zira Allah'ın emirlerine sarılıp günahlardan kaçınmak büyük bir fazilettir. Hele bu gençlik yıllarında gerçekleştirilmişse, her türlü takdirin üstündedir. Siz gençler arşın gölgesine talibiz diyerek Allaha ibadet eden, Allaha bağlı olan, ibadetlerini aksatmayan tam bir Müslüman gibi yaşayarak, inşallah hadis-i şerifte geçen o yedi insandan olacaksınız.”

Programın sonunda kampa katılan öğrencilere “Katılım Belgesi” verildi.

Van

Van İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğünce düzenlenen Gençliğe Değer Ara Dönem Kamp Programı’na katılan öğrenciler ise İpekyolu, Tuşba ve Edremit ilçelerinde oluşturulan kamplarda kaldı.

Kampa katılan öğrencilere İl Müftülüğünce “Veda Gecesi” düzenlendi.

İl Müftülüğü Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe Vali Mehmet Emin Bilmez, Diyanet İşleri Başkanlığı 1. Hukuk Müşaviri Selami Açan, İl Müftüsü Ömer Keskin, Vanlı iş insanları, öğrenciler ve din görevlileri ile çok sayıda davetli katıldı.

Program sonunda kampa katılan öğrencilere “Katılım Belgesi” ile birlikte çeşitli hediyeler takdim edildi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?