Kur’an Kurslarında Program Çeşitliliği Çalıştayı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın katılımıyla “Kur’an Kurslarında Ders Çeşitliliğinin Artırılmasına Yönelik Çalıştay” başladı.

Diyanet Haber 26.06.2019, 16:03
Kur’an Kurslarında Program Çeşitliliği Çalıştayı
© Diyanet Haber
banner197

Ankara Rıfat Börekçi Eğitim Merkezi'nde yapılan çalıştayın açılışında konuşan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Amacımız Kur’an-ı Kerim’i daha iyi nasıl anlayabiliriz, onu milletimizin daha iyi anlayabilmesi için neler yapabiliriz, bunun gayreti içerisindeyiz.” dedi.

İl ve ilçe müftüleriyle Kur’an kursu öğreticilerinin katılımıyla iki gün boyunca devam edecek çalıştayda;

Program ve Müfredat”, “Takip Edilen Kaynaklar”, “Eğitimin Süresi”, “Öğretici-Öğrenci Nitelikleri”, “Eğitim Sonu Kazanımları”, “Eğitim Sürecinde Karşılaşılan Temel Sorunlar”, “Arapça-İslami İlimler Programlarına Duyulan İhtiyaç”, “Eğitim Programlarının İçeriği”, “Takip Edilecek Kaynaklar”, “Eğitim Programlarının Süresi”, “Öğretici Görevlendirmeleri”, “Eğitim Ortamında Aranan Özellikler” ile “Programın Hedef ve Kazanımları/Eğitim Çıktıları” gibi konular ele alınacak.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (4)
Kenan bektaş 12 ay önce
Acizane fikrim. Kuran kursların da görev yapacak arkadaşlar ilk önce özverili çalışmaya alışmak durumun da ( zaman mefhumu aramamalı)
Muhammet Berat Türkmen 12 ay önce
Tashih-i Huruf mezunları değerlendirilmeli.
Aşere-i takrip mezunları gibi kadrosuyla geçiş hakkı tanınmalı ki bu eğitim kuran kursu talebelerine taksedilmis olsun. Hep kurs mezunlarının bu ilmi yok olup gitmez hemde nesil okuyuş konusunda sağlam olsun. Nacizane tavsiyem.
Beyhan özbey 12 ay önce
Fahri yapıyorum yaz kursu için ama zoruma gidiyor bizi de sözleşme yapsanız ben de kpss sınavına girdim dhbt sınavına girdim mülakata girdim ama sadece yaz kursu onar kış yaşım da var ben gereğinin yapılmasını arz rum
Nuh 12 ay önce
Önce iyileştirme yapin