banner297

banner319

Kim Rahman'ın zikrini (Kur'an'ı) görmezlikten gelirse ...

banner265

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın Mardin Hacı İsmail Kaya Camii’nde sabah namazı buluşmasında yaptığı konuşmayla ilgili basın açıklaması.

Diyanet Haber 10.12.2018, 18:02
Kim Rahman'ın zikrini (Kur'an'ı) görmezlikten gelirse ...

7 Aralık 2018 Cuma günü Mardin İsmail Kaya Camii’nde gençlerle sabah namazı buluşması gerçekleştirilmiş, Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Ali Erbaş namaz sonrası yaptığı konuşmada Kur'an ile yaşamanın öneminden bahsetmiştir. Konuşmada Peygamberimizin “Bir topluluk Kur’an'ı okuyup aralarında müzakere etmek üzere bir araya geldiklerinde, üzerlerine huzur iner ve Allah'ın rahmeti onları kuşatır. Melekler de rahmet kanatlarını gererler.” (Müslim, Zikir, 38) hadis-i şerifini zikretmiş ve Zuhruf suresinin 36. ayetini okumuştur. Zuhruf suresi 36. ayet şöyledir: "Kim Rahman'ın zikrini (Kur'an'ı) görmezlikten gelirse, Biz onun başına bir şeytan sararız. Artık o, onun ayrılmaz dostu olur.”

Bir cami sohbetinde ayet-i kerimeyi delil göstererek Müslümanları Kur’an’ı okumaya, anlamaya ve yaşamaya davet edip, şeytanın tuzaklarına düşmekten, hak ve hakikat yolundan ayrılmaktan, terör ve şiddete bulaşmaktan korunmaları için uyarmak son derece tabiî bir durumdur.

Konunun, her biri masum birer melek ve en değerli emanetimiz olan çocuklarımızla ilişkilendirilmesi ise kabul edilemez. Başkanlığımızın “çocuklarımıza yönelik eğitim çalışmaları da dahil olmak üzere” bütün faaliyetlerinde dinimiz rahmet ve adalet ekseninde anlatılmakta, Kur'an'a dost nesiller yetiştirilmesi için korku değil sevgi dili kullanılmaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (13)
Kozanoğlu 3 yıl önce
Şuara 221 222 de şeytanın musallatı ile ilgili ayetlerdendir.
Abdulkadir Aydın 3 yıl önce
Gayrete,Gayret ne güzel.(Saadet-i Kimya)
Yavuz 3 yıl önce
Allah yardımcınız olsun
Allah sizleri korusun
Halil karabatak 3 yıl önce
Gece gündüz ummetin kurtuluşu için mücadele eden başkanımız ve baskanligimiz hak ve hakikatleri anlattikca şeytan ve yandaşları tabi ki bos durmayacak. durmak yok daha çok calisacagiz Allah mutlaka nurunu tamamlayacak
Yunus İnan 3 yıl önce
Değerli kardeşim :Anadolu'da "Meyveli ağaç taşlanır" derler.Doğru yoldasınız elhamdülillah.Rabbım, Necip Milletimize ve Asil Gençliğine hizmeti şeref bilen siz kardeşlerimizin yolunu ve bahtını açık eylesin.
Yahya kececi 3 yıl önce
Saygi deger hocam Allah razi olsun cok guzel bir aciklama olmus şeytanla oturup kalkanlar yinede anlamazlar
can hüseyin 3 yıl önce
sayın başkanımızın ağzına sağlık
bende başkanımızın açıklamalarına milli şairimiz merhum m akifin şu mısralarını katmak isterim
Beşerin derdine dermandır kuran
onsuz canavardan beterdir insan
Fani 3 yıl önce
Başbakanımız sagolsun milletimiz varolsun
hasan köksal 3 yıl önce
Bu konuşmanın rahatsızlik duyulacak bir tarafı yok. Ancak kalplerinde hastalık bulunanlar ayet ve hadise bile itiraz ederler.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın