banner250

banner246

Kayseri’den Suriye'ye 542 tır yardım gönderildi

Kayseri İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Kayseri Şubesi koordinesinde Kayserili hayırseverlerin yardımlarıyla hazırlanan 20 tır dolusu yardım, düzenlenen törenle Suriye’ye uğurlandı.

Diyanet Haber 22.11.2019, 17:15
Kayseri’den Suriye'ye 542 tır yardım gönderildi
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından ‘Yükümüz Kardeşlik’ sloganıyla yürütülen yardım kampanyası kapsamında, Kayseri İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Kayseri Şubesi koordinesinde Kayserili hayırseverlerin yardımlarıyla hazırlanan 20 tır dolusu un, patates ve bakliyat malzemesi, düzenlenen törenle Suriye’ye uğurlandı.

Uğurlama töreni Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Törende konuşan İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven, Kayseri’den Suriye’ye gönderilen yardım tırlarının bu tırlarla birlikte 542’ye ulaştığını ifade ederek şunları söyledi:

“Kayseri İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Kayseri Şubesi iş birliğinde gerçekleştirilen bu programlar vesilesiyle her ay Kayseri'den sınır ötesinde özellikle mülteci durumunda olan ve aynı zamanda evi olmayan birçok Suriyeli kardeşimizin ihtiyacını gidermek için yardım gönderiyoruz. Ordumuzun Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve son olarak Barış Pınarı Harekâtı ile terörden temizlediği bölgelerde yerleşmeye devam eden ve yerleşik bulunan bölgedeki kardeşlerimizin ihtiyaçlarını karşılamak üzere Türkiye Diyanet Vakfı olarak yardımlarımızı ulaştırmaya çalışıyoruz. Bugün 20 tır yardımı uğurlayacağız. 14 tır un, 5 tır patates ve 1 tır da bakliyatımız olmak üzere 20 tırdan oluşuyor. Daha önce de 522 tır göndermiştik. Bu 20 tırla birlikte 542 tır yardım göndermiş oluyoruz.”

Din İşleri Yüksek Kurulu Eski Başkanı Dr. Hüseyin Kayapınar ise “Bu yardımları karşılayan Kayserili vatandaşlarımızdır. Ancak bu hayra vesile olan Müftümüz ve Müftülük personelimiz de inşallah aynı sevaba ortak olacaktır. Bu ortaklık öbürlerinin sevabından herhangi bir eksiklik meydana getirmeyecektir. Türkiye Diyanet Vakfı 40 yılı aşkın bir süredir gerek yurt içinde gerekse yurt dışında ihtiyaç sahibi olan kişilere halkımızın yardımını ulaştırmakta çok önemli mesafeler kat etti. Bini aşkın olan şubeleri ile bu tür yardım faaliyetlerini devam ettiriyor. Bu şubeler içerisinde en göze çarpan Kayseri Şubemiz oldu. Şimdiye kadar 542 tır yardım gönderilmiş ve bu az bir sayı değil.” dedi.

İl Müftü Yardımcısı Ahat Taşcı’nın yaptığı duanın ardından yardım tırları Suriye’ye doğru yola çıktı.

Uğurlama törenine İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven, Din İşleri Yüksek Kurulu Eski Başkanı Dr. Hüseyin Kayapınar, Diyanet İşleri Başkanlığı başmüfettişleri Mustafa Altınok ve Hamza Okur, müfettiş yardımcıları, İl Müftü yardımcıları, ilçe müftüleri, din görevlileri, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (1)
Muhammet Ertuğay 2 yıl önce
Elhamdülillah
Bu ne güzel bir organizasyon
Bu ne güzel bir sorumluluk üslenme
Bu ne güzel Hayr pınarı sürekli akıyor
"Barış pınarını" adıyla yapılan kutlu seferi rahmet pınarıyla perçinliyor.
Rabbim emeği geçen herkesten razı olsun.
Âmin Âmin Âmin
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?