banner203

banner250

Hacıya hizmet etmek bir şereftir

Diyanet İşleri Başkanlığı, "2019 Yılı Hac Organizasyonu" kapsamında hac farizasını yerine getirmek üzere kutsal topraklara gelecek hacı adaylarına yönelik irşat hizmeti sunacak.

Diyanet Haber 10.07.2019, 12:14
Hacıya hizmet etmek bir şereftir
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından görevlendirilen bayan irşat görevlileri, Diyanet İşleri Başkanlığı Başkanlık Müşaviri Belgin Konarılı başkanlığında Medine’de bir araya geldi.

Diyanet İşleri Başkanlığı 2019 Yılı Hac Organizasyonu kapsamında "Bayan İrşat Sorumlusu" olarak görev alan Konarılı, hac organizasyonunda kadın hacı adaylarına dini rehberlik yapacak irşat görevlilerine hitaben yaptığı konuşmasında; “Hacıya hizmet etmek bir şereftir, biz önce hizmet için buradayız. Vatandaşlarımıza en güzel şekilde eksiksiz hac yaptırmakla görevliyiz.” dedi.

Konarılı, hac ibadeti boyunca hacı adaylarına yönelik her gün ayrı bir konuda eğitim vereceklerini ifade ederek görevlilerden eğitim verilecek konular üzerine çalışma yapmalarını istedi.

Başkanlık Müşaviri Konarılı son olarak görevlilere, hacı adaylarına "Ravza Ziyareti" yaptırmakla görevli olduklarını da hatırlatarak, ziyaretler esnasında gerekli gayretin gösterilmesi ve hacı adaylarına yardımcı olunması gerektiğini söyledi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (1)
A.hadi kaya 2 yıl önce
Allah rahmetiyle muamele etsin insaAllah
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?